| Romy13 a întrebat:

Hey,am o problema,imi place de un baiat de la mine din clasa,dar el stie asta,i-a spus o colega de a mea,toti colegii spun ca suntem impreuna,ca ne-am sarutat,dar nu este adevarat,eu nu spuneam nimic cand colegii mei spuneau ce scria mai sus,si nici el.
Astazi la ora de sport,trebuia sa facem abdomene pe o saltea,si stateam direct in fata lui,si se uita in continuu la fundul meu,BFF lui ii spunea:Uita-te la Romina,iar apoi crush-ul meu se uita la mine si zambea, si ma uitam si eu la el si zambeam.In fiecare pauza vrea sa imi ia jurnalul secret,dar eu nu i-l dau,a da am uitat sa spun ceva,mai demult imi tragea palme la fund,si acum ma atinge cu pieptul lui in spatele meu, dar nu ma impinge.
El a spus profesoareleo ca o sa plece in semestrul 2 la alta scoala.
Vreau sa imi spuneti daca credeti ca ma place, si daca ar fi bine sa il intreb daca vrea sa fie cu mine.
Mersi!

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, lasă-l în pace.Cea mai fericită ai fi dacă ai alege să ai o relație doar când se va pune problema căsătoriei.

| RAY a răspuns:

Ca s-a uitat la fundul tau nu inseamna ca te iubeste e ceva normal sa ne uitam la fundul unei fete pentru ca ne creaza placere

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te costa absolut nimic sa-i pui intrebarea prin care sa-i dai cat mai repede de inteles care sunt sentimentele tale fata de el. Poti sa procedezi astfel deoarece in mod sigur nu-i esti indiferenta. happy Bafta si succes!

| Romy13 explică (pentru corbulalbrosu):

Mie imi este frica sa nu ma refuze.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Romy13):

Si cu ce te incalzeste aceasta situatie fiindca nici asa nu esti cu ea. Cel putin stii o treaba, daca te refuza, inseamna ca nu te place si nu iti mai pierzi timpul de pomana. Altfel poate sa considere ca tu nu ii spui nimic fiindca nu o placi/nu o vrei si ai sa te trezesti ca ea se cupleaza cu altul si te lasa cu buzele umflate.

| vocea a răspuns:

Dupa caum gandesti esti doar o adolescenta care nu stie cum e treaba cu viata si dragoastea dar te-ai idragostit specific varstei tale.Incearca el sa te faca sa razi prin orice fel de mijloace, spunandu-ti glume, bancuri, facand aluzii spirituale sau chiar putin prostesti?

Incerca sa te atinga in vreun, de exemplu jucandu-se cu parul tau, atingandu-ti "intamplator" mana cu mana sa, aplecandu-se asupra ta, impungandu-te, gadilandu-te, prinzandu-te de mana, sau chiar impingandu-te ori lovindu-te, desigur, in gluma, prieteneste?

Miroase placut (sa speram ca foloseste un spray sau un aftershave de buna calitate) mereu cand iti este alaturi sau, mai mult decat atat, ori de cate ori te intalnesti cu el, pare sa fie imbracat cu grija si sa aiba parul cumva aranjat (chiar daca si-l ciufuleste cu stil sau intentie)
Se poarta uneori ciudat ori prosteste pentru a-ti atrage atentia?
Nu vrea sa fie vazut impreuna cu tine, astfel incat alte persoane, mai ales prietenii sa-i sa nu creada ca ii place de tine?

Incerca sa initieze o conversatie cu tine, facand apel la introduceri stangace precum "Buna", "Ca mai faci?", "Care-i treaba?"

Pare sa devina gelos atunci cand stai de vorba cu un alt baiat sau ii acorzi acestuia o sporita atentie?
Te priveste cu insistenta, iti surade sau iti face cu ochiul atunci cand trece pe langa tine?
Te intreaba amicii sa-i daca iti place de el?
Indiferent cate "da"-uri ai totalizat la finalul acestor intrebari, tine cont ca daca unii baieti te plac, altii tind a te place intr-o sporita masura. Cel mai important lucru este insa sa iti dai seama daca un baiat te place pentru felul in care esti tu si nu incearca sa te schimbe. De asemeni, nu ar trebui nici tu sa incerci sa-l schimbi. Mai mult decat atat, nu ar trebui sa iti schimbi visele sau obiectivele din viata din cauza sau de dragul lui. Altfel, ce rost ar mai avea relatia voastra?

| MrJoker30 a răspuns:

Cu siguranta, daca se manifesta asa.
Sunt baiat, deci stiu.

| xXcarguyXx a răspuns:

Probabil ii place doar cum arati, pentru ca daca te-ar placea cu adevarat pentru cine esti ar incerca sa voebeasca mai mult cu tine, sa te cunoasca.