| Secret5 a întrebat:

Hey, am o problema mai ciudata! Sunt împreuna cu iubitul meu de 9 luni, il iubesc foarte mult dar in același timp dacă încă un băiat fie frumos sau urat se da la mine sau vb cu mine încep sa ma simt atrasa si de el! Cum as putea sa controlez chestia asta, sau sa nu o mai fac având in vedere ca nu vreau sa imi distrug relația?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa pui intotdeauna raul inainte: ce se poate intampla daca marsezi la atractia pe care o ai.
In al doilea rand, daca vrei sa ramai cu actualul, sa-ti infranezi instinctele. Nu tot ce zboara se mananca.
In al treilea rand ai analizat relatia voastra? Nu schioapata pe undeva?
In al patrulea rand, daca totusi nu poti rezista tentatiei, un mers la psiholog n-ar strica. Altfel vei zbura din par in par.

Răspuns Apreciat de Editori
| Hammurabi a răspuns:

N-o să-ți placă răspunsul meu.
N-o să-ți poți controla niciodată chestia asta. Te poți strădui. O vei controla o lună, două, un an, trei ani... dar la un moment dat te va obosi atât de tare controlul ăsta încât în mod sigur o vei da în bălării. Mai ales în momentele în care voi o să vă mai certați (inevitabil în orice cuplu).
Sunt persoane care n-au nici o problemă în a menține o relație monogamă la fel cum sunt și persoane cărora le este imposibil aproape să se mulțumească cu un singur partener.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Bravo pentru raspuns, asa e, monogamia e un compromis amar

| mihai69 a răspuns (pentru Hammurabi):

Subscriu!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In visele tale poate

| Violleta2022 a răspuns:

Folosindu-ti creierul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa apelezi si sa-ti folosesti intreaga vointa si/sau hotararea de care poti da dovada, dar mai ales sa-ti folosesti judecata oferita de ...ratiune. Sanatate!