| Cernaser a întrebat:

Hey! Am pe capul penisului ceva de culoare alb spre galben, cred ca este smegma, dar cand incerc sa pun pana pe capul penisului ma doare (adica sa-l curat). Nu stiu ce sa fac...

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Du-te la medicul de familie, iti va da o trimitere catre un medic de specialitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Foloseste apa calduta si sapun pentru a inmuia stratul de smegma intarita, existenta pe suprafata glandului. In mod sigur si garantat dupa cateva minute de inmuiere mazga se va dezlipi si va dispare. Pentru a scadea sensibilitatea glandului (capului) este indicat ca din ce in ce mai des sa-ti atingi pielea fina cu degetele in timpul spalarii si igienizarii zilnice a penisului. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca la inceput te doare, suporta aceasta durere si curata capul penisului cu apa calda si sapun de sperma uscata si apoi totul va fi bine.