| anonim_4396 a întrebat:

Hey...am revenit...cu niste "semne de intrebare".

http://www.tpu.ro/......absolut_1/
Referitor la intrebarea mea,de mai sus,am cateva nelamuriri.
Ei bine, de aproape o luna de zile, eu si baiatul din discutie vorbim prin mesaje.dar, in ciuda faptului ca vorbim de atata timp prin mesaje, n-am vorbit niciodata fata-n fata in tot acest timp.

Prin mesaje, e deschis, imi spune ce face, ce-a mai facut, etc...imi vorbeste cu "draga", mereu imi trimite pupici:D

De vazut, ne vedem pe strada si, de fiecare data cand ma vede, ma saluta si imi zambeste.Insa,in ultimele saptamani ne-am vazut mai rar, fiindca el are foarte multa treaba.

El, acum cateva luni(cred ca un an)a avut o relatie cu o fata, nu stiu cat a durat relatia lor, dar stiu sigur ca ceva s-a intamplat intre ei.Cred ca fata aceea i-a gresit mult(banuiala mea e ca l-ar fi inselat),fiindca el nu mai are o parerea buna despre ea + ca atat el cat si fratele lui au vorbit urat despre fata aceea si,de acolo am tras eu concluzia ca i-a facut ceva,din moment ce el nici nu vrea sa mai auda de ea.

Ei bine,de cand s-a despartit de fata aceea,baiatul se afiseaza numai cu baieti,grupul lui de prieteni,cu care se afiseaza prin oras,e format numai din baieti(pe care ii si cunosc,de altfel).

si,cum am mai spus, chiar daca vorbim de atata timp prin mesaje, vad ca el nu face urmatorul pas, ca sa zic asa, cred ca nu indrazneste.

intrebarea mea e., voi ce credeti? oare chiar ma place? sau ce se ntampla? daca nu m-ar fi placut, mi-ar mai fi vorbit cu "draga" si... pupici si tot asa?

acum, in mintea mea sunt mai multe variante, dar cele mai posibile ar fi astea:

1. dupa cum am spus si in intrebarile anterioare, tatal meu e prieten foarte bun cu el, cu tatal lui si cu toata familia lor.

si ma gandeam ca, poate asta e motivul pentru care el nu indrazneste sa se apropie mai mult de mine, poate se gandeste ca l-ar putea deranja in vreun fel pe tatal meu sau pe al lui.
si

2.referitor la fosta lui prietena, ma gandesc la posibilitatea ca, din cauza raului pe care i l-a facut, lui acum poate ii e frica sa inceapa o noua relatie, poate crede ca si urmatoare fata ii va face ceea ce i-a facut si cealalta.si poate ii teama sa se mai afiseze,deocamdata,cu o alta fata,poate ii e teama sa nu sufere din nou.
tin sa precizez ca relatia lor s-a terminat acum mult timp,cred ca vreun an.
de cand s-a despartit de respectiva,n-a mai avut nici o relatie oficiala,a avut doar aventuri,cu fete din alea "de-o noapte",cu care, bineinteles, nu s-a afisat niciodata in public.

acum, va rog sa-mi spuneti ce parere aveti in legatura cu "problema" mea...

ba chiar, cineva care-mi stie povestea, mi-a zis ca e posibil ca baiatul sa "testeze" terenul ca sa zic asa, adica vrea sa vada cum se intelege cu mine., voi ce credeti?

imi cer scuze ca am scris un intreg roman, dar eu am intors situatia pe toate partile si nu ajung la nici un raspuns concret.

1 răspuns:
| missme90 a răspuns:

Eu zis ca daca tot vorbiti atat de mult prin mesaje si zici ca e deschis si restul. ai putea sa ii propui sa va intalniti o data la un suc ceva, sa vorbiti si fata in fata. nu cred ca e atat de ocupat incat sa nu isi permita sa se intalneasca cu tine o ora-doua. acolo iti vei da clar seama in functie de cum vorbeste si se poarta si vei trage anumite concluzii si vei putea actiona.
faza cu tatal tau ar fi o problema pentru el doar daca nu vrea ceva serios, gen sa fi si tu inca una din "prietenele" pe care zici ca le are.