| Violletta a întrebat:

Hey am si eu o intrebare. Am 14 ani si a inceput de vreo 4-5 saptamani sa imi placa de un baiat din clasa. E cu vreo 10 zile mai mare ca mine dar nu stiu e sa fac, adica vorbim si toate cele si e mereu dragut cu mine dar oare ar trebui sa-i spun ca-mi place de el...adica el flirteaza cu mine si eu flirtez cu el dar mi-e cam frica pentru ca anul trecut cand eram a 8-a la fosta scoala mi-a placut de cineva si el stia si ii placea si lui de mine si in rest e o poveste lunga dar in cele din urma s-a stricat prietenia pe care o aveam cu el si nu vreau sa se mai intample inca o data. Problema e ca ne cunoastem doar de cand a inceput liceul si nu stiu ce sa fac...un mic sfat va rog.

2 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Pentru inceput poti sa ii spui ca e un tip dragut si ca ti-ar face placere sa petreceti mai mult timp impreuna.O abordare mai agresiva l-ar face posibil sa treaca in defensiva si sa inceapa sa gandeasca altfel despre tine.incepeti intai sa va cunoasteti si cu timpul ii poti spune ca ai dorii sa formati un cuplu, daca nu iti va zice el primul asta ^^. succes

| Adelinutza_Ade_1997 a răspuns:

Pai ai pute sa-i spui adevarul ca iti place de el dar nu vrei sa se strice prietenia voastra si sa o luati incet la inceput...si dupa despartire ati putea trece amandoi peste orgoliu si sa ramaneti la fel ca inainte de relatie