| porcarumadalina a întrebat:

Hey,aseara am facut sex neprotejat cu iubitul meu,nu si-a dat niciodata drumul in mine, iar dua fiecare act se ducea la baie si se spala...Sunt sanse sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| superuamen a răspuns:

Nu erai in perioada fertila, deci nu. fi mai linistita stiu si eu cum e ca plangeam cand imi intarzia 2-3 zile.e clar isi da drumul in tine ai sanse, nu isi da nu ai, din nimic nu are ce sa rezulte, pune mana si instaleaza in telefon calendar menstrual si urmezi pasii de acolo cu cat te tine, de cand pana cand te-a tinut ultima data si iti apare acolo exact zilele in care ai fost fertila si de acum inainte te uiti pe calendar si cand vezi ca esti fertila sau mai ales la ovulatie faci doar o data

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, pentru ca lichidul preejaculator are destui omuleti, cat sa faca o armata mare!
Citeste aici! >>> Yes!
ayoclinic.org/healthy-lifestyle/birth-control/expert-answers/birth-control/faq-20058518

| Alexandru0007 a răspuns:

Sunt sanse, dar destul de mici.
totusi protejati-va. e mai sigur.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA, exista posibilitatea si inca una foarte mare de a se forma o sarcina si de a ramane insarcinata in conditiile descrise in cazul in care partida de sex a fost intretinuta in perioada fertila a ciclului menstrual. Doar primul contact sexual poate fi considerat ca fiind un "sex protejat" prin asa numita metode a coitului intrerupt si ejacularea spermei in afara vaginului. Insa urmatoarele contacte au fost 100% neprotejate, fiindca in mod involuntar dar foarte sigur sperma ramasa in uretra dupa fiecare ejaculare produsa anterior a ajuns in vagin. Bineinteles ca o astfel de "ejaculare involuntara" NU s-a putut produce/intampla in situatia in care partenerul tau de sex de fiecare data s-a si urinat si nu doar si-a spalat si "toaletat" penisul. Tu esti cea care stii daca ai fost sau nu in PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual. Noroc, bafta si sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Spala penisul pe exterior, dar pe canal ramanea sperma. Daca erai in perioada fertila, dupa al doilea numar, puteai sa ramai gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Si care crezi tu ca e relevanta ca se spala dupa fiecare act? Indiferent ca faci sex protejat sau neprotejat, cu finalizare sau nu, te speli dupa sex. Ca si-a dat sau nu drumul vreodata nu prea ai tu de unde sti sigur, sunt foarte putine femeile care simt.

| kandaraki a răspuns:

Mici dar sunt

| superuamen a răspuns:

Sunt de un an si7 luni cu iubitul meu, asa procedam si noi si nu am avut probleme nici o data, daca nu ai fost in perioada fertila e si mai sigur. instaleaza-ti in tel un calendar menstrual

| porcarumadalina explică (pentru superuamen):

Ultima data am. avut menstruatie pe 5 martie si mi s-a terminat pe 10...Sunt sanse?

| superuamen a răspuns (pentru porcarumadalina):

Nu erai in perioada fertila, deci nu. fi mai linistita stiu si eu cum e ca plangeam cand imi intarzia 2-3 zile.e clar isi da drumul in tine ai sanse, nu isi da nu ai, din nimic nu are ce sa rezulte, pune mana si instaleaza in telefon calendar menstrual si urmezi pasii de acolo cu cat te tine, de cand pana cand te-a tinut ultima data si iti apare acolo exact zilele in care ai fost fertila si de acum inainte te uiti pe calendar si cand vezi ca esti fertila sau mai ales la ovulatie faci doar o data

| Vlad_Stan_2001 a răspuns:

Sanse foarte mici