| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati in situatia asta scapata de sub control? Mergeti la restaurant la o prima intalnire cu o fata sexy si frumoasa si isi comanda cel mai scump fel de mancare si cele mai scumpe bauturi iar cand vine chelnerul cu nota de plata se preface ca, cauta in portofel si va spune ca nu are bani, cum gestionati situatia?

Răspuns Câştigător
| iulia0514 a răspuns:

În mod normal bărbatul plătește consumația asa e frumoshappy

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

In mod normal din punct de vedere al eticii consumatia o plateste cel/cea care a inaintat invitatia, cam asta e regula, dar na...ca barbat vei plati ca apoi iti auzi vorbe ca ai fost un zgarcit.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru iulia0514):

Sunt perfect de acord cu tine

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Drept să-ți spun niciodată nu am invitat un bărbat la o întâlnirehappy și desigur de fiecare dată ei au plătit consumația dar mereu ma limitam la un fresh de portocale și ceva simplu nu comandam tot ce era în meniulaughing cu prietenii, colegii când ieșim mereu ne înțelegem ori face cinste unul din noi ori plătim nemțește!

| iulia0514 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

happy în sfârșit am căzut și noi de acord într-o privințăhappy

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Esti cu bun simt inseamna, dar de ce nu ai invitat? Sunt curios

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Foarte simplu pentru ca dacă un bărbat ma plăcea ma invita el și punct! La noi în familiile îi o vorba decât sa fugi după un bărbat mai bine după o turma de iepuri! Asa ca niciodată nu am invitat pana acum un bărbat la întâlnire și nici nu am sa o fac nici de acum încolohappy

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Drimmero):

Dar frate nu e normal ca o fata sa invite un baiat in oras. Baietii care asteapta sa fie invitati de o fata in oras sunt SCLAVII SOTIEI

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Nu e neaparat o gandire rea dar nici buna la modul sa stai sa astepti fara sa iei si tu initiative.

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Drept să-ți spun nu-mi amintesc sa fi așteptat sa ma invite cineva! Mereu m-au atras bărbați hotărâți care știu ce vreauhappy

12 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Daca am bani o să plătesc eu consumatia dar dacă nu am o să procedez ca Jimmy Hex, mă prefac că mă duc să mă întâlnesc cu cineva afara și apoi dus am fost.