| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati în următoarea situație scăpată extrem de sub control. Invitați o fata în oraș la prima întâlnire la un restaurant, totul decurge ok pana când a venit chelnerul cu nota de plata. Fata nu afișează nici un gest ca ar fi interesată sa plătească și nici nu scoate portofelul (perfect normal). Voi o rugați pe domnișoara sa isi achite ea partea ei de consumație iar fata devine nervoasa și roșie la fata, da cu pumnul în masa, se ridica și striga în gura mare în restaurant "sa iti fie rușine!" și arunca banii pentru consumația ei pe jos și pleacă nervoasa. Toată lumea se uita cu dezgust la voi, cum gestionați situația?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Păi hai să analizăm matematic.
Faci economie de 100-150 lei la nota de plată (că o pui și pe ea să plătească), iar apoi te duci si dai 300-400 lei la o prostituată,
ca să nu stai pe uscat, sau faci o l@bă tristă înainte să te culci. rolling on the floor
Gândire de țăran cu probeme la prostată.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Le explic ca eu sunt un feminist convins, eu consider ca femeia nu e egala cu barbatul ci ii e chiar superioara, deci ar fi trebuit sa-mi plateasca ea mie consumatia...dar pentru ca stiu ca prin prisma "corectitudinii politice" barbatul este egal cu femeia, imi platesc totusi partea mea.winking

| darrio2007 a răspuns:

Ii iau de jos, completez suma si platesc consumatia. Si ceva bacșiș. Daca mai am cu ce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

As mai cere un desert. Tortul cu ciocolata face orice situatie mai buna.

| Drimmero a răspuns:

Dau cu pumnul in masa zicand: Tu sa-ti platesti partea!

| johnnny123 a răspuns:

Tu din ce unghere ale minții extragi toate aceste "situații scăpate extreem de sub control"? Că ai umplut situl ăsta cu toate "situațiile" inventate de tine pe care ne întrebi cum le-am "gestiona".

"Cum ați gestiona această situație extremă ieșită de sub control în care o fată merge pe stradă și este atacată de un raton turbat, iar tu cu prietena ta însărcinată treci pe acolo în acel moment, dar pe cealaltă parte a străzii o vânzătoare de la un chioșc se împiedică de un mop și-și rupe mâna? "

Exact așa sună toate întrebările tale.

| VoidEternal a răspuns (pentru johnnny123):

Tu acum vorbești din perspectiva mesei? laughing Că ea săraca e cea mai necăjită in toate poveștile astea.

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru johnnny123):

Nu uita de faza celebra cu datul in masa cu pumnul

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru johnnny123):

Situațiile mele sunt întâmplări reale nu Invenții

| MONICAMONICA13981398 a răspuns (pentru johnnny123):

Și după poza de profil la final să zică " hatz Jhonule"

| iulia0514 a răspuns:

Ce sa facă achita nota și eventual își mai ia o berehee hee

| Robert2526 a răspuns:

Eu merg pe principiu ca cine face invitatia plateste. Daca eu o invitam, plateam eu ca mi se pare normal.
Daca totusi s-ar intampla asa ceva, as plati consumatia si as pleca si eu de acolo fara sa imi pese de cum se uita lumea la mine. Poate sunt eu ciudat, dar nu imi pasa de lumea din jur absolut deloc

| Vladimir123779 a răspuns:

Simplu no invita ca bou la rstaurant O inviti la un suc... Dar nu orice suc ii iei unul la2L din ala Tutti Frutty sa fii sigur...big grin big grin big grin

| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

La cum am văzut că decurg întrebările tale, mi se pare deja suspect că nu ai întrebat: ce i-ati cere fetei să vă facă ca sa platiti voi nota de plată? laughing))

| andreearusu522 a răspuns:

Hai mă ne lași cu prostiile tale