| symylove a întrebat:

Hey buna tuturor vreau si eu un sfat cat mai multe opinii va rog referitoare la povestea de mai jos:
acum catva timp in urma am cunoscut un baiat pe care nu stiu exact daca l-am iubit dar am fost impreuna cu el, dupa un timp am aflat ca m-a inselat desi nu l-am vazut eu si i-am dat papucii a incercat mult timp sa ma faca sa ma intorc la el insa fara rezultat, i-am zis sa-si gaseasca pe alta ca e mai bine asa si peste vreo saptamana aflu ca sta cu alta fata si nu m-am suparat ca asa i-am zis eu. mie incepuse sa imi placa de alt baiat pe care nu l-am putut face sa ma iubeasca caci era indragostit de prietena mea cea mai buna desi ea nu simtea nimic pentru el, peste catva timp acel baiat cu care am fost impreuna s-a despartit de fata aceea ca nu ma putea uita, imi zicea ca ma iubeste sincer si ca pe cealalta fata nu a iubito deloc si ca a stat cu ea doar pentru ca asa i-am zis eu dar nu am mai putut avea incredere in el. el s-a mutat din localitate dupa un timp si de atunci nu am mai auzit nimic de el dar in ultima vreme am auzit zvonuri ca s-ar muta din nou aici, si mie imi este foarte dor de el si as vrea sa-i ofer a doua sansa asa ca am facut rost de idul lui fericita cu multe sperante ca nu am mai vorbit de mult cu el, dar i-am vazut avatarul si era cu o pitipoanca. acum nu stiu ce sa mai cred oare m-a iubit? oare l-am iubit? daca m-a iubit atunci de ce m-a inselat? ar trebui sa-i ofer a doua sansa? ca mi-a zis un prieten ca inca ma mai place. dar daca ma place atunci de ce e cu alta? acum stau si sunt confuza nu stiu ce sa cred. va rog ajutati-ma sfaturi si opinii.

Răspuns Câştigător
| 9 PM a răspuns:

Stiu ca este greu, dar ar trebui sa il uiti. Este spre binele tau, pentru ca dupa cum spui este genul de baiat caruia ii place sa se "joace" cu fetele, sa profite de ele. Nu ii da satisfactia aratandu-i ca il mai placi, din contra, trebuie sa devii indiferenta si sa mergi mai departe, pentru ca meriti un baiat care sa iti fie alaturi si sa te iubeasca numai pe tine, nu un afemeiat.
Bafta!

5 răspunsuri:
| danifx2 a răspuns:

Nu.nu trebuie sa ii acorzi o a 2 a sansa aproape oricine o merita
deci
1)te-a inselat
2)s-a despartit de tine si s-a cuplat inmediat cu alta
totusi...

Răspuns utilizator avertizat
| raduraduu a răspuns:

E bine sa ii dai o a doua sansa dar sa nu pui suflet din prima. Daca relatia merge bine atunci ofera-i mai multa atentie(asta cred ca e bine sa faci sa nu suferi si in cazul in care te mai inseala o data sa nu iti pese asa de mult).

| IULY991 a răspuns:

Da, te-a iubit si pe tine si pe aia. Nu cred ca l-ai iubit cu adevarat. Te-a inselat ca nu a gandit de 2 ori si nu cred ca merita a doua sansa...chiar daca iti va mai zice ar fi bine sa refuzi, daca a stat cu altele pana acum si iti zice ca te iubeste, eu nu-l cred...

| dany3lmihnea a răspuns:

Destul de intortocheat, cati ani, tu cati ani el? happy