| yappi a întrebat:

Hey de 3 zile m-am impacat cu fostul prieten dupa aproximativ 6 luni de la despartire. Am mai incercat sa ne impacam cam de 2 saptamana dar el spunea ca este stresat. A venit la mine intr'o zi cand eram singura acasa am discutat m'a sarutat dar nimic mai mult si a scapat de acel streshee heeAcum de cand suntem impreuna imi tot spunea ca as putea sa ii spun mamei mele ca ies cu el si ca vrea sa stie si parintiihappyEu i'am spus la mama de le si cand i'am zis lui a fost incantat si m'a intrebat daca mama e de acord si cand i'am zis ca da a fost multumi. M'a intrebat daca iesim azi si eu am spus ca nu stiu apoi a zis ca nu prea are chef azi ca e urat afara si din astea.Sunt de acord cu el caci nici eu nu prea vroiam sa ies azi din casa:d. Ceea ce vreau eu sa stiu este de ce nu mai e la fel ca si prima data cand am fost imp. El atunci imi spunea din 5 in 5 minute ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim iar acum nu mai imi spune deloc.Atunci cand ne intalnim imi pune multe intrebari despre mine (de parca nu m'ar cunoaste de 4 ani) si cand ne'am impacat a spus la toti ca suntem impreuna dar eu totusi ma intreb el tine la mine? E genul mai smecherash si cand ma priveste simt din privirea sa iubire si ma simt bine cand sunt cu el dar cand stau singura si ma gandesc incep sa imi pun intrebari el chiar tine la mine sau e vorba de imagine doar si daca ne vom despartii din nou. Voi ce parere aveti ma iubeste sau reprezint doar o provocare sa zic asa. Dau FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| Puffy_1082 a răspuns:

Am trecut prin astahappy. si iti pot spune ca un motiv pentru care nu iti mai spune ca te iubeste este ca el crede ca tu stii deja asta.si poate ar trebui sa incepi tu sa-i spui ca il iubesti si sa vezi ce iti raspunde.si fii atenta la comportamentul lui. pentru inceput fa tu ce trebuie facut in relatie.adica intreaba-l daca vrea sa iesiti sau vorbiti pe mass si deschizi tu subiecte. apoi dupa o vreme.las-o mai moale si lasa-l pe el sa faca ce trebuie facut.si inca un lucru... daca nu iti mai spune ca nu vrea sa va despartiti si chestii... e poate pentru ca i se parea ca era stresant cand iti spunea in fiecare minut. a si acel timp ar trebui sa fie cam o saptamana. apoi il lasi pe elwinking sper ca te-am ajutat:*:*

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Baiatul s-a maturizat! Nu-ti va mai spune asa des cuvinte de dragoste din cauza ca e putin neincrezator. Poate cu timpul, cand ranile i se vor mai vindeca.

| Sperman a răspuns:

Daca te iubeste si te face fericita pana on momentul de fata, ce rost au intrebarile astea?
Nu te mai gandi, lasa nu iti mai face atatea ideei. Pana inprezent e bine, bucurate ca esti din nou cu persoana iubita, traieste clipa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt boy, am 16 ani am trecut prin asa sittuatii, zice-am prietenei mele te iubesc la fiecare moment cind simteam ca e nevoie.peste vreun an am incetat sa ii mai spun te iubesc de multe ori.pentru ca de multe ori auzeam de la ea tipa(bine stiu ca ma iubesti si nu trebuie sa spui asta de mii de ori) atunci am inceput sa ma simt altfel, si aici mai conteaza virsta, cu cit mai mult te maturizez iti dai seama mai bine cum e cu iubirea, multi baiet zic ca s-au saturat de prietenele lor ca vreau sa se intilneaska cu altele, asa ca poate e si din cauza aceasta.