| Oana157 a întrebat:

Hey,

De ceva vreme un vecin imi tot face ochi dulci. Eu am iubit, el are iubita. El e mai smecheras din fire si nu inteleg de ce ma atrage, chiar daca incerc sa nu ma gandesc la asta si sa il resping.

Iubitul meu e primul si cu el mi-am inceput viata sexuala. Credeti ca sunt in perioada in care sunt curioasa cum e cu altul?

Ce ar trebui sa fac?

Va pup!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa fie si curiozitate sau nah, cu iubitul tau esti deja obisnuita, dupa un timp mai incepi sa mai intorci capu si dupa unu si altul, ca te uiti nu e poblema dar sa n-ajungi la mai mult. Daca chiar vrei, atunci constientizeaza asta si rupe relatia ca n-are rost sa tii omu sa-si piarda timpul cand tu vrei altceva

| RAY a răspuns:

Este in natura ta feminima sa fi poligoma,hiergama,monogamia este ceva fictiv inventat de om, prima oara lasa-l pe actualul apoi fa ce vrei, asta cu gandeste rational nu e o solutie, pentru c tot ce simtim este emotional, in lipsa emotiei am fi roboti, nu am sta cu cineva daca te atrage emotional nu ai ce face, e normal

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea incerca sa participi la o simpla si nevinovata scurta... aventura. Bineinteles numai si numai pentru a-ti satisface fireasca curiozitate, care nu-i asa face parte din firea oricarei persoane care se considera a fi ''open minded''. big grin Succes!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu... daca te-ai gandit la asta e serioasa treaba. Inseamna ca tipul ala ti-a starnit curiozitatea si totodata inseamna ca inima ta nu este 100% a celui cu care esti acum, pentru ca altfel nu ai fi putut sa observi nici un alt baiat. Trecand peste asta, poate am spus eu pe un alt inteles si imi cer scuze, ai grija ce faci. Poate ca multi baieti pe lumea asta daca te-ar vedea ti-ar face cu ochiul. Si tu cunoati abia cativa din Romania (presupun), dar in lumea asta sunt aproape 8 miliarde de persoane(sau cate sunt...). Din toate acestea tu trebuie sa ramai cu persoana pe care o iubesti, nu sa te arunci asa in bratele cuiva doar din curiozitate. Nu exista o "perioada" pentru anumite lucruri in relatie de genul descris mai sus. Spune-i iubitului tau si poate il ia la bataie pe ala. Sau poate tu ar trebui sa faci asta.

Acum pare ca esti libera (si esti) si ca poti face orice. Dar pe baiatul asta cu, care esti acum, poate l-ai cunoscut tot asa. Daca sa spunem ar fi altcineva, tot la fel ai gandi. Deci ai daca ar fi acel vecin, tot la asta s-ar ajunge, asa ca nu o sa gasesti ce cauti prea usor. Doar gandeste cu mintea si cu inima. Nu cu...

| OrdanKarris a răspuns:

Cred ca te mananca pasarica cam tare. Cam de asta nu merita sa oferi unei muieri relatie, din cauza unora ca tine care le surade ideea sa se cace langa casa. happy S-ar putea in final sa ramai fara niciunul, fara iubit actual si fara vecin. Si eu ti-as trage-o o data si te-as arunca ca un tampon folosit. happy Sfatul meu: fa ce simti laughing))))))))))))

| artemidak a răspuns:

Sa îl ignori pe smecheras.-.

simplu

| bbobo22 a răspuns:

Tot ceea ce este nou, uneori ne poate parea mult mai interesant si mai bun. Este cumva in firea noastra a oamenilor sa fim curiosi.
Ideal ar fi sa-l ignori si sa gandesti rational. Daca crezi ca merita sa-ti risti relatia pe care o ai acum...atunci cedeaza tentatiei.