| Myrru a întrebat:

Hey! Deci nu stiu ce sa fac. Eu si prietena mea ne-am certat acum 4 zile si de atunci nu am mai vorbit. La mine era vorba de orgloiu dar la ea nu stiu. Azi am vrut sa imi cer scuze dar ca de obicei simteam ca vorbesc singura pentru ca prima data nu mi-a raspuns la mesaj pe facebook si dupa aia i-am trimis mesaj pe telefon si i-am zis ca e nesimtita ca nu raspunde. Deci treaba sta cam asa: Eram eu cu ea si cu alte doua fete si fusesem la plimbare si cand am venit inapoi ne-am intalnit cu iubitul unea dintre celelate doua prietene si ea a spus ca ramane cu el si noi am zis ca mergem acasa si ea( prietena de care va ziceam) a zis ca nu mai vine (acolo mai era un baiat/barbat..si ea se cam da la baieti/barbati dar are 13 ani). Si eu nu aveam cu cine sa ma duc inapoi acasa (fiind departe)si ea locuind mai aproape de mine trebuia sa mergem amandoua. Si a inceput sa comenteze si sa faca pe smechera in fata acelui baiat si i-am zis in fata ca de ce are fite si ca pana acum tot sa mergem acasa zicea. Si ea a inceput sa tipe la mine si la cealalta prietena ramasa si dupa aia ea a plecat mai departe de noi si noi am plecat acasa fara ea si ea s-a suparat si mai rau ( pe mine mai ales).
Pe cealalta prietena a iertat-o si pe mine nu...ele sunt in aceeasi clasa si probabil nu au avut cum sa se evite.
Ce sa fac sa ma ierte? Ma simt vinovata desi stiu din tot sufletul ca nu e vina mea. Eu pe ea o cunosc de cand eram mici si e pacat...

2 răspunsuri:
| fakeheart1334 a răspuns:

Ai tupeu si comenteaza si tu in fata ei.Doar pentru ca e veche, nu inseamna ca are dreptul sa-ti vorbeasca asa. Spune-i ca a fost o marenesimtita ca ti-a vorbit asa si las-o sa se schimbe pe parcurs, iar atuni va veni la tine si-si va cere iertare, iar atunci sa n-o ierti(bine dacatu vrei s-o ierti...).

| Mariana2B a răspuns:

Si eu aveam prietene multe in copilarie care mai tarziu s-au schimbat radical. Chear daca e o prietenie veche nu inseamna ca are dreptul sa se comporte asa. Alege ceea ce e mai bine pentru tine si nu te simti vinovata. Mie cea mai buna prietena mi-a facut cel mai mult rau. Nu poti forta o prietenie daca nu exista respect.