| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey doamnelor, cum reactionati in urmatoarea situatie scapata de sub control? Iesiti la o prima intalnire la un restaurant, va asezati la masa, chelnerul va vede si vine cu meniuriile si vi le lasa sa va decideti ce luati. Pe voi va incanta preparatul cu fructe de mare care este scump. Cand barbatul va intreaba ce va luati si ii spuneti ceea ce va luati, se uita la pret si se schimba brusc la fata si devine palid si incepe sa transpire. Apoi va spune ca va comanda el pentru voi pentru ca stie ce le place femeilor. Apoi voi doamnelor/domnisoarelor vreti sa va uitati in meniul de bauturi la vinuri dar el va opreste si va spune sa nu va comandati vin ca nu e bun si ca mai bine va comanda el apa. Vine chelnerul iar barbatul va comanda acelasi lucru ca si lui, cel mai ieftin preparat snitel cu cartofi si o carafa de apa plata. La sfarsitul serii cand vine nota de plata barbatul va intreaba daca veniti la el acasa si in functie de raspunsul vostru el decide daca va achita consumatia, cum ati gestiona?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

E posibil, dacă ăsta se nimerește să fie reâncarnarea lui Hagi Tudose. laughing
Mișto ar fi ca la sârșit, după restaurant, când bărbatul zice "Hai, mergem la mine?" ea să zică "Lasă, mai bine fă tu o l@bă, că e mai ieftin" rolling on the floor

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nu știu cum as gestiona dar mă duc să-mi fac un snitel...

| Superior a răspuns:

Am gasit o fata pe insta, am iesit in oras la mall si dupa la un restaurant, am comandat ce a vrut ea si dupa i-am zis ca ma duc la toaleta. Dus am fost. M-a blestemat si injurat aia pe Instagram... dar a meritat. Ma simt foarte implinit. Cred ca am lasat-o sa plateasca in jur de 300 lei, cred.

| iulia0514 a răspuns (pentru Superior):

Serios? Ar fii fost mai ok sa o duci doar la o cafea, suc, sau la o plimbare în parc în loc sa te faci de rușine fugind cu coada între picioare!

| iulia0514 a răspuns:

Ma ridic și plec din momentul în care îmi spune ca comanda el în locul meu!

| Hypefox a răspuns:

In primul rând, o întâlnire nu se rezumă neapărat la platouri scumpe si bautura cea mai fancy... Deci as accepta si un șnițel simplu.
In al doilea rând, atâta timp cât a făcut invitația, mi se pare corect sa plătească, nu este o regula, îmi pot plăti si singura daca cumva nu are suficient dar măcar sa se "scoată" frumos laughing)
Si nu in ultimul rând, să-și puna problema că plătește daca merg la el sau e jumi-juma daca nu merg, e dovadă de egoism.

M-as întreba oricum mai întâi daca mi-a placut seara si cum m-a facut sa ma simt, daca este pozitiv, poate merg dar daca apare întrebarea asta într-un moment nepotrivit, cel mai sigur se alege ca plătesc eu tot dar nici nu ma mai vede.

Căci nu sunt egoista si ofer deja timpul meu si toată bunătatea mea, sa fiu luata de fraiera, in niciun caz.

Complicata nu sunt, prefer sa ma scoată la un ceai de isi permite dar să-și permită oricum ar fi situația după aceea.
Daca nu e pe feeling si astea nu se alege pe ceva serios. Daca are intenții doar de fricky de o seara, a ales prost in cazul meu.

Deci asta ar fi planul laughing