| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey domnisoarelor, v-ar placea ca sotul vostru sa fie docil, umil, supus sa nu indrazneasca sa va spuna nu niciodata?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Dar asta se intampla deja, asa este in casnicie, barbatii sunt sclavii sotiilor de frica sa nu ii paraseasca. Casnicia e o viata fara speranta!

| darrio2007 a răspuns (pentru Werrich):

E clar ca nu esti insurat. Habar n-ai de ce vorbesti!

| Werrich a răspuns (pentru darrio2007):

Nu sunt insurat si nici nu vreau, vad din experientele fostilor mei prieteni baieti care s-au casatorit si e sufficient! Si-au schimbat mamele-stapane cu sotiile-stapane si acum ei sunt proprietatea acestora! Casatoria este cea mai degradanta institutie, mai ales pentru barbatii care nu vor sa fie majordomii sotiilor lor!

https://www.wellsanfrancisco.com/the-three-best-arguments-against-marriage/

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fie una care bea si cand zici nu sa faca scandal si sa arunce tot prin casa. Ar fugi ala cu coada intre picioare si situatii din alea exista

| Ofiintă a răspuns:

Deloc.
Îmi doresc un bărbat cu inițiativă. Altminteri, n-ar avea vreun farmec.

| GdX a răspuns:

Nu prea gasesti barbati dinastia. Casatoria nu inseamna ca unul e sef si altul sclav. In casatorie ambii sunt egali si se respecta reciproc. Intr-o casatorie deciziile se discuta si se iau de comun acord.

| GdX a răspuns (pentru Werrich):

Alea nu-s casatori. Nu poti numi asa ceva casatorie. Fi serios. E moldova plina de exemple, dar intr-o lipsa de educatie ceea ce se intampla la noi, da apar si asemenea exemple.

| RAY a răspuns:

De asta imi doresc o atee, am gandi la fel rational

| SilentRain a răspuns:

Nu, detest oamenii de tip cățeluș
Trebuie sa aiba propria lui părere

| Sofer a răspuns:

Cum sa nu. Abia așteaptă ele sa prindă un cățeluș din asta.

| Werrich a răspuns:

Realitatea doare, nu fetelor daca imi dati "eronat" la o opinie personala. Numai la mostenire va sta gandul cand va casatoriti.
https://www.youtube.com/watch?v=a6ujZVoYU-g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi-ar placea!
Decat un animal care sa ma contrazica, sa nu ma inteleaga si sa nu ma asculte, mai bine unul supus!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar el nu trebuie inteles? Ca nu este animal, ca si pe acestea trebuie sa le intelegi. Cata prostie. De regula persoane ca tine o sfarsesc in orice relatie rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric că NU! Consider că într-o relație trebuie să existe echilibru și nici unul dintre parteneri nu trebuie să încerce să-l domine pe celălalt. O relație de genul "câine-stăpân" nu e deloc una sănătoasă, ci sănătoasă e una în care ambii sunt pe aceași lungime de undă.

| Michaeel a răspuns:

Lumea uita ca degeaba omul arata bine și e bun în pat ca dacă n-are bun simt și se comporta ca ultimul om nu merge nimic. Am cunoscut multe fete și femei de nota 10, cu caracter și care erau femei de casa. De pinde acum și după cine umbli, dacă umbli ca haimanaua, haimanale ai sa găsești. Chestia asta cu "supunerea" suna puțin prea din filmele xxx. În căsnicie nu tine de supunere, nici din partea femei nici din partea bărbatului.

| GLC a răspuns:

No way!
Și atunci cu cine mă mai cert?