| bbnnmm a întrebat:

Hey. Eu am un amic, iar noi suntem un fel de prieteni cu beneficii, dacă înțelegeți la ce mă refer. Problema este că eu m-am îndrăgostit de el și nu știu dacă și el simte ceva pentru mine. Ce să fac?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa-l intrebi in mod direct daca simte/are o atractie sentimentala fata de persoana ta sau te considera doar o prietena foarte buna pe care pur si simplu o satisface doar d.p.d.v. sexual. Probabil ca se conduce /ghideaza dupa principiul multor baieti/barbati care doresc sa ramana liberi, dar cu toate astea in acelasi timp doresc sa fie activi sexual si anume : de ce s-ar complica prin cumpararea unei singure "vite" intregi, cand poate foarte simplu sa aiba carnea proaspata si frageda de diferite calitati ori de cate ori i se face pofta si o poate obtine mai ales... la kg/bucatica. big grin In concluzie il intrebi concret, scurt, clar si direct care ii sunt intentiile reale in privinta ta, a voastra. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaai, fii atenta putin la el, la cum se comporta, cum iti raspunde la gesturi si apoi spune-i subtil ca tu te-ai cam indragostit de el si ai cam vrea o relatie cu el. Daca e baiat destept, se va prinde si daca face pe prostul inseamna ca si-a dat seama, dar ii e greu sa-ti recunoasca si oricum daca e asa, vine de la sine la amandoi. Nu pierzi nimic daca ii spui, nu ii faci niciun rau, mai degraba iti faci tie rau acum pentru faptul ca nu-i impartasesti sentimentele. Incearca, nu pierzi nimic, dar poti castiga ceva: pe el! Bafta!

| LexiEla a răspuns:

Fa niste glume in care sa incluzi ideea ca vrei un viitor cu el. Vezi cum raspunde si iti vei da seama. Eventual ii spui direct si gata. Daca nu te place nu te ai simti prost sa continui sa fiti fwb si sa te simti folosita?

| bbnnmm explică (pentru LexiEla):

I-am spus odată că mă simt folosită și el mi-a zis că nu mă folosește și că mă place, nu doar pentru corpul meu.

| LexiEla a răspuns (pentru bbnnmm):

Daca ti s-a parut ca suna serios, atunci asa o fi. Spune-i ca-l placi mai mult decat doar prieteni cu beneficii

| honka a răspuns:

Incearca sa petreci timp cu el in afara dormitorului sa te apropi emotional de el sa-l saruti sa incerci sa iesi cu el in societate. daca vezi ca se comporta ca un magar inseamna ca se foloseste de piftia ta.

| WTF21 a răspuns:

Fa sex cu el, si cand devii insarcinata o sa se simta obligat sa fiti impreuna. Funda pls?

| CireshikTha a răspuns:

Ofera-i virginitatea si va fi al tau instant (funda pls) (a mers pentru mine)