| anonim_4396 a întrebat:

Hey fetelor! Vreau sa va vad metodele de masturbare! Cea mai originala metoda primeste funda!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea se poate practica la orice varsta dar mai ales dupa ce incepe pubertatea sau perioada de adolescenta. Prin masturbare se actioneaza asupra zonelor erogene prin mangaierea si/sau masarea acestora. Zonele cele mai erogene, care produc excitarea cea mai intensa sunt sanii si sfarcurile, abdomenul, zona vulvara, clitorisul si vaginul.Masturbarea poate fi doar externa cand se maseaza sanii si clitorisul, masturbare poate fi combinata cand se maseaza si interiorul vaginului sau doar interioara cand masturbarea se rezuma doar la degetica realizata numai cu ajutorul degetului sau se folosesc si anumite obiecte ce se baga in "pasarica". Acum la inceput este indicat ca masturbarea sa se reduca la "degetica" intravaginala efectuata la inceput cu 1 deget si pe urma cu 2 degete. De asemenea prin masarea clitorisului cu degetele sau cu jetul de apa de la dus proiectat cu presiune pe clitoris si/sau toata zona vulvara. Doar dupa ce muschii vaginului se vor obisnui cu "degetica" si vor deveni suficient de relaxati, se poate trece la folosirea unor obiecte sau a unor jucarii sexuale speciale confectionate in acest scop. La urma urmei satisfactia unei masturbari finalizate prin orgasm depinde de fantezia personala a fiecaruia dintre noi. Multa sanatate!

| lpavel a răspuns:

Da chiar asa, vreau sa vad si eu, de la mine primeste o evaluare de nota 10 sau depinde de cat merita, cat e originala e... happy

| nuisance a răspuns:

Majoritatea fetelor folosesc modurile de masturbare care sunt prescrise pe internet (cea cu capul de duș, cu perna, vibratorul, degetele, fanteziile) iar alte fete pur și simplu se lasă purtate de sentimente și fac ce cred ele că le-ar place mai mult.

| NujCsz a răspuns (pentru nuisance):

Si tu cum faci?

| NujCsz a răspuns (pentru nuisance):

Si tu cum faci? Eu vreau sa va vad metodele si cea mai originala primeste funda

| Faranume188 a răspuns:

Lasă-ți fanteziile sa zboare apoi vei face cum o sa te simţi tu cel mai bine!
Poti incerca cu ori ce in forma de penis.ex castravete, un marker mai gros, piaptăn ori ce vrei