| Ella3133 a întrebat:

Hey imi dati si mie idei ce gesturi.conversatii care sa ma ajute sa ma apropii de un baiat mai mult,nu insensul de doar prieteni. Funda celui mai interesant raspuns.(P.S. fara misto, si fara faze d`alea cu cat mai putin imbracata)

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Depinde de baiat, de ce fel de om e el. Daca vrei sa iti zicem noi ce sa vb cu el sau c egesturi sa ai, deja nu vei mai fi naturala. Adica vrei sa il "cuceresti" prin ceea ce esti tu si sa il faci sa te iubeasca, sau vrei sa te porti asa cum iti zice cineva si sa il cuceresti artificial? Fii tu insati si il vei cucerii, un baiat apreciaza cel mai mult sinceritatea si naturaletea

| Neinteresantul a răspuns:

Vorbeste cu el despre un film, dati-va cu parerea la anumite melodii, povestiti intamplari... apoi totul vine de la sine.
Succes!

| Coco2730 a răspuns:

Iti pot da cateva tehnici NLP care iti pot fi de folos. Incearca sa il atingi usor pe corp atunci cand vorbiti (umar, picior). Uita-te adanc in ochii lui timp de cateva minute, fara sa te uiti in alta parte, in timp ce discutati. Aminteste-i de cateva momente valoroase pe care le-ati petrecut impreuna. Joaca-te cu parul cand observi ca se simte in largul lui si foloseste gestul ca ancora (il arunci ca sa pastrezi atmosfera interesanta.) Poti conversa cu el despre muzica, despre ce i se pare distractiv, ce sporturi practicati, intamplari din viata ta. Poti sa incepi cu o intrebare, precum: Ce crezi despre Lady Gaga? Nu-i asa ca e asa frumoasa si desteata? sau Stii care e cel mai apropiat muzeu? Oare de unde pot sa downloadez muzica asta? Cunosti vreao persoana care e arhitect(sau ce vrei tu sa devii)? Eu as vrea sa fiu arhitect si nu stiu pe ce trebuie sa ma bazez? Dar tu ce vrei sa fii?

| Vibrations a răspuns:

Da-mi id-ul tau in privat. Te ajut cu cea mai mare placere