| Zana_3479 a întrebat:

Hey. Lidocaina spray se poate folosi pentru anestezie locala? (as vrea sa imi fac un piercing in buric si vreau sa stiu pot sa'l folosesc ca anestezie locala in aceea zona?)

Răspuns Câştigător
| gabriella85 a răspuns:

Se spune ca e ok...nu stiu, intreaba pe cineva specializat.am gasit doar:Reactii adverse Lidocaina
Efectele adverse sunt o consecinta a supradozarii relative sau absolute (absorbtie accelerata sau injectare intravasculara necorespunzatoare). Simptomele la nivelul sistemului nervos central includ: parestezia limbii, ameteli, vedere voalata urmata de somnolenta, convulsii, pierderea cunostintei, uneori stop respirator. Simptomele neurologice sunt rare.

2 răspunsuri:
| php a răspuns:

Lidocaina e bunehappy nu stiu daca pentru buric... da eu mi-am facut pirce sub limba si a fost okhee hee

| Loolsae a răspuns:

Eu imi dadeam cu lidocaina la masea/dinte si incercam sa il scot singura pentru ca mi-e frica de dentisstibig grinlaughing)...pentru gura da logic, pentru buric nu, poate doar sa-ti faci gaura apoi sa dai repede cu ala...am incercat sa-mi dau pe deget si ghici ce! n-are efect.pe buze mai are efect si pe limbatongue