| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume. Cand un cuplu casatorit au un copil automat se schimba viata si viata de familie devine un stres, povara, boala pentru psihic. Este adevarat ca barbatii, ca sa scape de infernul de acasa prefera sa stea la servici peste program, serviciul devenind astfel un refugiu de povara familiei. Practic e singurul loc unde te poti refugia sa fii linistit iar sotia nu va indrazni sa comenteze, pentru ca serviciu aduce mancarea pe masa. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Într-adevăr e stres acasă. Dar la munca mai scapi de stresul de acasă.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am un coleg care mi-a zis ca prefera sa vina mai mult la munca sa scape de bataia de cap care o are cu fisu de 6 ani, intr-adevar familie cu copil nevasta e stres mare, altii se bucura de ei pentru ca lasa mostenitor in urma dar nu orice tip e in stare sa suporte atata incarcatura psihica pe cap, i se duce libertatea nu mai poate sa isi urmeze visurile, e legat de copil si femeie. Multi zic cand te casatoresti (uite alt prost) pentru ca de la acel inel viata s-a terminat. Parerile sant impartite intr-adevar te poti bucura singur cu un caine german mare si fain sa petreci timpul cu el, sau o pisica in casa, calatorii in lumea larga, nevoile se satisfac fara probleme asta e din punctul meu de vedere, altii zic ca e bine invers

| Eireann a răspuns (pentru mgtow):

Si pentru saraca femeie e usor sa suporte de una singura incarcatura psihica? Ca ea nici nu mai are nici libertatea, nici vise, nici variante ca trebuie sa stea cu copilul. Atunci de ce atatea familii aleg sa faca 1 sau 2 copii, poate chiar 3 daca e iadul pe pamant? Zici ca nu stiai la primul dar il mai faci si pe urmatotul?

| mgtow a răspuns (pentru Eireann):

Trebuie sa fie constiente daca doresc viata buna sau sa creasca un progenitor, pentru oamenii cu bani putini e o bucurie pentru ca au ocupatie cu cel mic si trece timpul mai bine, dar unul care are bani sa isi traiasca viata la maxim nu-i convine asa si ramane liber pe viata

| ania a răspuns:

Cu unul e cel mai greu. Vrea tot timpul atenția părinților, dacă sunt măcat 2 se joacă între ei, ei au destul timp unul pentru altul.

| SilentRain a răspuns:

Ca nu toți inresponsabili ar trebui sa facă copii
Degeba ai o vârstă ca nu te poți numi barbat dacă faci un copil și nu ești capabil sa îți asumi responsabiltatii
Vai și amar de capul lor, patetici rău genul asta de specimene

| SG1995 a răspuns:

Mascul sau femelă când îți percepi copii ca o povară nu ar trebui în prima fază să te reproduci, nu ești făcut să fii părinte.

| Silwian a răspuns:

Scuza ma ca ti zic! Dar doar niste barbati lasi pot gandi asa! Si care nu sunt obisnuti cu responsabilitatile vietii! De ce mama ma si un biet copil! Un sufletel de bebe! Sa fie o povara? Acum pe bune? Atit de laș sa fie unii oamenii? Posibil astfel de barbati sa fie genul acela care ai macelaresc sotiile chiar si copii?!((((