| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, in primul rand as dori sa ofer sincere multumiri si aplauze marelui utilizator Staind a carui raspuns la intrebarea mea precedenta mi-a dat idee de o alta intrebare, drept pentru care l-am recompensat cu fundita!

Si acum intrebarea: De ce majoritatea partenerilor fie fete/baieti sunt obsedati sa intre in intimitatea partenerului? Ma refer la faptul ca isi stiu reciproc parolele de pe retelele de socializare, curiozitatea de ce a stat atata in oras, de ce pleaca fara el/a in oras, de ce aia, de ce aia...lucru din punctul meu de vedere pe care NU ii priveste pe ei. Intr-o relatie baiatul/fara NU are dreptul NICI macar sa respire sau macar sa atinga telefonul partenerului. NU este treaba sa ce face partenerul, cu cine iasa, de ce iasa si etc. NU invadati intimitatea vedeti-va de oaiele voastre! Incetati cu obsesia asta de a abuza psihic partenerul cotnroland-ul tot timpul, el are dreptul la intimitate iar faptul ca tu esti iubitul/a lui/ei NU iti da dreptul sa ii umbli in lucruri si i actiuniile sale. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca nu au incredere unul in altul,vezi tu in ziua de azi nu este promovata familia din contra este promovata opusul ei asa ca este greu sa fi cu un singur partener, cum femeile prefera barbati alfa, barbati beta sunt intro stare de gelozie de frica ca isi pierde iubita ca va vei alfa si le va fura si alfa mai vine face sex cu ea si prostul de beta i creste copilul, chestia asta o vezi si la lei, dupa ce un leu devina alfa el omoara tot ce a tinut de vechiul alfa desigur ca femelele nu ma refer la pui lui pentru ca genele sa se transmita doar a lui, femeile nu sunt chiar geloase ca nu au de ce ele sunt intro cursa de a gasi alfa, rar femei geloase doar cand iubesc alfa barbati

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea ta nu-si are nici rostul nici locul adecvat deoarece poti fi convins din start ca unei astfel de intrebari raspunsurile copiilor sunt previzibile si invariabil aceleasi. Conform acestor inca "copii", doar cei care isi cunosc in amanunt si in cele mai mici detalii absolut "toate secretele" pot fi numiti/considerati ca fiind cuplul de iubitii adevarati. NO COMMENT.

| Oana92 a răspuns:

Tu ai o problema cu exageratul. Daca majoritatea femeilor din imediata ta vecinatate au un astfel de comportament nu inseamna ca majoritatea femeilor din lume/tara fac asta. Si apropo, ar trebui sa analizezi faptul ca majoritatea prietenilor tai au prietene istericewinking

Mai mult de atat, ai spus si tu, e punctul tau de vedere. Unii oameni asa functioneaza bine, pentru ei asa e normal. Eu si prietenul meu nu ne controlam telefoanele, conturile si etc, dar amandoi ne stim parolele de la card de exemplu (pentru ca nu ai de unde sa stii ce se poate intampla), parolele de la fb (pentru ca el intra pe fb meu sa se joace iar eu ma folosesc de al lui pentru a descarca (,) carti) si daca trebuie sa dau un telefon si al lui e mai aproape il folosesc pe al lui si invers. Am intrat de sute de ori pe fb lui si nici macar o data nu i-am controlat mesajele, m-am jucat de zeci de ori pe telefonul lui si nici macar in lista de apeluri nu am intrat si sunt convinsa ca e o chestie reciproce. E o chestie de incredere. Nu avem nevoie sa ne controlam buzunarele si telefoanele pentru a ne convinge ca ne suntem fideli. Dar asta tine, repet, de incredere.

Si in multe cupluri asta e un lucru inexistent. Atunci fie invata sa traiasca cu o clona a sri-ului in pat, fie pun punct. Pentru noi nu e ok sa iti terorizezi asa partenerul, pentru ei poate e singura modalitate de a dormi linistiti noaptea. Si daca partenerul accepta, e treaba lorwinking

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar cautatul prin lucruri("invadarea spatiului intim") nu e atat de grav ca inselatullaughing.
ceva de genul "Rade ciob de ciob cand el e facut zob."

| raluk27 a răspuns:

1. Se zice "iese" si "oile".
2. Daca respectivului nu ii convine sa dea raportul, sa fie verificat sau intrebat, n-are decât sa nu se combine. Sa ramana single, like forever.
3. Printre alte lucruri frumoase si necesare într-o relație, exista ceva ce se numește "comunicare". Adica, sa fii transparent. Ma duc in locul x sa fac y si iti garantez ca n-are nimeni nicio problema. Si nu e vorba de dat raportul sau cerut voie, ci de respectul față de celalalt.
4. Chilotii iubitei fac parte tot din spatiul intim, care nu trebuie invadat, daca tu la rândul tau nu suporti niciun fel de intrebare.

| EaSports a răspuns:

Fiecare cuplu isi are regulile sale. Nu toti procedeaza astfel. Verificarea si cunoasterea parolelor prietenului este o incredere a iubitei precum ca el nu vb cu alte fete ceva secret sau nu ascunde alte taine de dragoste. Pentru unii baieti faptul ca iubita il controleaa este bine, pentru ca intelege ca ii pasa de el si nu vrea ca el sa fie si a unei alteia, dar unii considera ca nu este bine acest gest. Fiecare procedeaza dupa bunul sau plac si nu trebuie sa intervenit noi.