| anonim_4396 a întrebat:

Hey.ma puteti ajuta si pe mine?

am o intrebare:d

sexul oral fortat se plateste prin lege? adica viol prin sex oral...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un abuz si orice abuz, indiferent de natura se pedepseste prin lege! si da, sexul oral fortat e un viol

7 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

OMGstraight faceeste prima oara cand aud despre asa ceva, nu m-am mai gandit inainte, dar daca este vorba de un viol atunci dastraight face

Funda pleaseeesad

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Din pacate da crying

| Scarlettt a răspuns:

Saluthappy
cred ca nu se plateste daca persoana in cauza nu a depus plangere dar daca ar depunde cine stie poate thinking
NU am mai auzit asemenea cazurihee hee

| aleksika a răspuns:

DA NORMAL, codul penal pedepseste violul pe care il defineste ca act sexual de orice natura (normal, anal, oral) savarsit prin constrangere sau amenintare!
Pedeapsa e de la 1 la 7 ani, dar pentru ca sa fie pedepsit victima violului trebuie sa depuna plangere la politie, cu exceptia cazului cand victima e minor/minora cand teoretic politia ar trebui sa se sesizeze din oficiu, dar mai greu daca nu sunt informati de catre cineva.
Daca ai patit asa ceva te sfatuiesc sa spui cuiva apropiat si impreuna sa mergeti la politie. Oricum cei de la politie te vor trimite la Institutul de medicina legala pentru ca ei sa te examineze pentru a gasi probe.

| bebebita a răspuns:

Da din cunostintele mele trebuie sa depui o plangere de maltratare sau ceva d genu oricum si daca persoana e afectata e si minora e si mai grav.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey.nu am patit asa ceva! tongue vroiam doar sa aflu! Vreau sa dau la dreptwinking

| dj1mix a răspuns:

Pai da e abuz si se pedepseste comform legi penal mai mult ca sigur