| anonim_4396 a întrebat:

Hey *NU ESTE VORBA DE VIRGINITATE*. Am o intrebare, exista modalitati prin care imi pot da seama daca m-am nascut cu himen sau daca mi s-a rupt? Sau ce fel de himen am? Pentru ca mi-am bagat degetul adanc, iar himenul se afla la cativa mm cred ca 5 nu stiu. Nu mi-a curs niciodata sange la masturbare si nici nu m-a durut. Ps: degetul meu are 7 cm si sunt virgina

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, prin control ginecologic, medicul îți va da toate aceste informații. Oricum, himenul nu se află la milimetri distanță ci la centimetri. Este o membrană elastică, care se poate să nu se rupă de la primul con sexual, așa cum fetele care fac gimnastică de la o vârstă fragedă, pot prin exercițiu de șpagat, cu timpul să li se rupă himenul. Totul este relativ!

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, degetul tau nu este gros cat un penis, deci imposibil sa-ti rupa himenul, cand ti l-ai introdus in vagin.
Himenul se rupe la sex, din cauza grosimii unui penis, nu a lungimii penisului. Vaginul tau oricum are lungimea de 15 pana la 20cm.
ma rog masturbarea la fetele virgine, se afce nuai cu degetul pe clitoris, fara sa se bage nimic in vagin, ca oricum nu poti obtine vreun orgasm, daca nu sunt ceae ce bagi nu-ia atat de gros, ca sa atinga peretii vginului si sa stimuleze centri nervosi, producand placere.
Asdar, deflorarea la tine nu s-a produs si nici ruperea himenului!

Nu uita: masturbarea la fete, se face cu degetul sau cu o jucarie, direct pe clitoris happy

| mihai69 a răspuns:

În era tehnologiei nu știi cum să îți vezi himenul?!?
Ia o cameră endoscopică și leag-o la laptop sau telefon și o ghidezi acolo și vezi totul pe ecran.
http://www.emag.ro/search/camera+endoscop/sort-priceasc

| Catrice a răspuns:

Te-ai născut cu himen ca oricare alta femeie laughing

| Lorennn a răspuns:

Nu iti poti da seama. Si cu degetul oricat de adanc l-ai baga nu o sa iti rupi himenul. Atunci cand o sa ai contact sexual va fi diferit si te va durea insa atunci vei afla daca ti se va rupe himenul sau daca nu ai

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Baga o sticla de pepsi de 2.5 litri si vezi ce se intampla, daca paraie ca lubenita atunci e ok!