Hey! Recent mi-am dat seama ca sunt îndrăgostit de o prietenă foarte bună de-a mea. Problema este că ea este împreună cu un alt prieten de-al meu, iar eu sunt cel care i-a cuplat. Ce aș putea să fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să stai în banca ta, ți-ai conveni să se bage prietenu ăla în relația ta cu ea?!

| sierra1 a răspuns:

Ca la cfr: decuplează și recuplează la noul "vagon"

| Andreeush a răspuns:

Dacă ei se iubesc nu ai ce să faci decât să accepți situația.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Să treci mai departe. Nu să-i desparți și să provoci suferință. O să-ți găsești și tu jumătatea.

| CobraRaptor a răspuns:

Ai putea sa faci ceva periclos dar demn de respect, sa o anunti ca iti place de ea si sa vezi ce spune.

| Rrrtttytygds a răspuns:

Îmi pare tare rau de situația în care te afli. Dar gandeste-te și la prietenul tău care ar fi rănit dacă ai face ceva greșit sau la prietena ta care ar fi pusă intr-o situatie jenanta. Cel mai înțelept ar fi sa vorbești cu ea, sa îi afli părerea. În functie de ăsta stabilÎți limite pentru a nu face ceva care ar putea răni pe oricare dintre voi 3 sau ea sa Își încheie relația în termeni buni înainte de a începe una cu tine.

| Anca200011 a răspuns:

Hey!
Nu prea ai de face...
Daca ei se iubesc..nu poti sa te bagi pur si simplu in relatia lor...
Sorry