| Fara a întrebat:

Hey!:-s am niste pete maro pe chilot (spre rosu) si e mai gros asa nu pare a fi sangethinking nu mi-a venit menstruatia pana acum niciodata... ce poate fi? poate fi o raceala?
va rog raspuns urgent!

14 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Pai, draga mea, iti va veni curand. Nu te speria, e ceva normal la fete. Bafta, te pwpic:*

| Raul1510 a răspuns:

Pai pentru ca ti-a venit acum pentru prima oaratongue esti domnisoara, vorbeste cu mama ta pentru a te sfatui.

| xKaяikatuяix a răspuns:

Buna Fara happy!
Acele pete pe care le ai pe chiloti sunt o indicatie ca va veni mentruatia, si asa va fi de fiecare data cand va veni mentruatia odata pe luna si cand se termina big grin!

| deedi9 a răspuns:

Mie asa mi s-a intamplat cu o zi inainte sa imi vina prima data ciclul. Dupa o zi, a inceput sange.

| GrellSutcliff a răspuns:

Iti zic eu ce se intampla. ai facut caca big grin

| Metempsihoza a răspuns:

Asa am avut eu cu cateva ore inainte sa-mi vina prima data. ce vremuri big grin

| angelfromabove a răspuns:

Buna fara pai nu stiu ce e la tine ca eu problema mea e ca am 2 menstruatii pe luna nu stiu de ce adica am asa ca tine mai gros si peste cateva zile am normal:d

| angelfromabove a răspuns:

Umm si da daca nu a venit niciodata o sa-ti vina acubig grin

| Dildau a răspuns:

O sa-ti vina menstruatia.

| bithaa a răspuns:

Urmeaza sa iti vina proobabil prima menstratie. Mai asteapta ca pana amine sarputea sa ai o surpriza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a venit stopul cu siguranta, asa a aparut si la mine prima oara, asa se face pe chilot.Cum naiba sa fie altceva decat sange, chiar nu cred ca este vorba despre o raceala, ci pur si simplu menstruatia.

Răspuns utilizator avertizat
| Tcm1721 a răspuns:

Buna. Si eu am avut scurgeri maronii. Aceste scurgeri sunt in perioada de ovulatie, cu dureri de burta si mijloc. Medicul mi-a spus ca nu este ceva grav si ca asa se manifesta ovulatia care nu are "suport hormonal", adica in timpul ovulatiei corpul nu secreta suficient progesteron. dar daca tu nu ai inca menstruatie probabil este timpul sa iti vina.