| anonim_4396 a întrebat:

Hey,stie cineva cum se poate mari penisul in lungime si in latime prin metode naturala?
P.S (Fara medicamente, aparate sau operatii)
Doar in conditi de casa.

9 răspunsuri:
| DaDuSH a răspuns:

Cauta exercitii JELQ happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate in mod practic nu se poate face absolut nimic deoarece dimensiunea penisului este determinata genetic, la fel ca si cea a tuturor celorlalte organe de pe/si din corpul uman. In foarte multe tari din lume s-au facut si se fac in continuare insa pentru bani foarte multi, incercari de lungire a penisului pe cale chirurgicala insa al caror rezultat lasa de dorit fiindca rezultatele de obicei sunt cu totul nesemnificative. In cele mai fericite cazuri s-a reusit alungirea cu maxim 2-4 cm (de fapt 1-2 cm in realitate) insa de cele mai multe ori cu riscul (asumat) ca functionare penisului marit sa fie chiar mai proasta decat inainte de operatie. Acest lucru se datoreaza faptului ca se sectioneaza ligamentele care sustin si ataseaza penisul de corp si prin sectionarea lor penisul nu se va mai ridica la verticala ci va sta mereu la "ora 6". laughing In consecinta in general aceste tentative de marire a penisului sunt nereusite si/sau complet ineficiente. Fiindca marimea penisului este strict de natura genetica, nu sunt eficiente si de nici un folos nici solutiile, cremele sau tot felul de aparate si instrumente miraculoase de marire/lungire a penisului carora li se face reclama deoarece sunt prezentate si vandute de fapt de niste sarlatani ordinari. Va trebui sa te inveti si sa te specializezi in folosirea, degetelor, a buzelor si a limbii cu ajutorul carora daca sunt folosite inteligent poti face chiar minuni. Cu un penis chiar si de 13 cm, probabil vei reusi sa satisfaci d.p.d.v. sexual circa 80-90% dintre femeile "normale". Alta solutie nu exista. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista metode naturale de crestere a penisului asa cum crezi tu. Singura metoda este cea coordonata de mama natura.

| minrest a răspuns:

Nu exista nici o metoda eficace de marire a penisului, naturala sau nu. Penisul e un organ, ca si degetul, nasul, mana, etc. Astea trei ar putea fi marite prin operatii, dar orice interventie chirurgicala in masa penisului (la cei trei corpi) il face nefunctional. Iar interventiile la piele si preputiu nu il fac mai mare.

| Donsavas a răspuns:

Amice,daca esti in perioada de dezvoltare (pubertate mai ales) fa exercitii de stimulare a testosteronului... el e in masura sa te ajute cel mai bine. ori daca nu, nu are legatura cu gena sau mama ta ci mai degraba cu tatal tau pentru ca nu a fost asa generos cu tine. asta e. sunt lucruri mai importante in viata, ai sa vezi intr-o zi!

| AlexCristi97 a răspuns:

Depinde si ce varsa ai pentru ca daca esti la pubertate va creste natural, exista niste exercitii care se presupun ca il maresc ( un fel de masturbare metodica sa ii zic asa laughing ) dar nu exista niciun studiu care sa dovedeasca eficacitatea lor.

| Porcusorul a răspuns:

Nu exista metode naturale de a-ti mari penisul. Sunt pure nascociri. Unii si-au atarnat caramizi legate cu sfoara de penis si au ajuns cu organul amputat. Medicina ofera mai multe solutii eficiente si mult mai sigure. In cazul preadolescentilor este eficient tratamentul hormonal in cazul in care se observa un deficit de testosteron. In cazul adultilor operatia poate avea un efect vizibil.

| minrest a răspuns (pentru Porcusorul):

Da Porcusorule, dar daca nu exista deficit de testosteron, tratamentul hormonal nu are efecte pozitive; iar persoanele care au facut astfel de operatii se plang ca au pierdut functia organului, de regula in totalitate. Nu avem penis ca sa ne uitam la el.

| MattyAjuta a răspuns:

Eu am tras de el cam in fiecare zi timp de 20 de min. La inceput de doare dar in timp nu mai simti nimic. Din pacate, penisul meu tot mic a ramas...