| DeeaDizz a întrebat:

Hey! Sunt intr-o mare dilema...Imi place foarte tare de un baiat, si cred ca si lui de mine, adica vorbim mereu pe fb si ne intelegem super ok, problema e insa ca are iubita si nu cred ca vrea sa se desparta de ea, dar nu mi se pare ca au o relatie serioasa, mai mult asa din obisnuinta sta cu ea, adica am inteles ca l-a si inselat si o perioada au stat despartiti, in acea perioada am inceput si eu sa vorbesc cu el, ma rog, n-a fost cine stie ce la inceput, dar in timp, fiind o chimie foarte buna intre noi cred ca a inceput si el sa dezvolte niste sentimente. Adica i-am zis ca as vrea sa-l cunosc personal, dar mi-e sa nu aiba probleme cu iubita, dar el mi-a zis sa stau calma, ca ne descurcam noi. Pana sa aflu ca re iubita ma gandisem sa-l intalnesc la balul bobocilor de la liceul lui si chiar i-am zis ca as fi vrut si eu sa vin si m-a uimit cand m-a intrebat de ce nu i-am zis ca-mi lua el bilet...Chiar nu stiu ce sa fac, la baiatul asta pur si simplu nu pot sa renunt, adica pana sa-mi fac curaj sa vorbesc cu el mi-am facut o gramada de scenarii frumoase si acum cand in sfarsit parea ca incep sa devina realitate a intevenit impediment. De-a lungul timpului mi-a placut de mai multi baieti, dar nu mi-a fost dat sa fiu cu niciunul, insa simt ca baiatul asta e perfect pentru mine, e exact cel la care am visat, plus ca suntem pe aceeasi lungime de unda. M-am gandit ca poate n-are curaj sa se desparta de fata aia, adica ii leaga destul de multe:prietenii comuni, faptul ca invata la acelasi liceu si ca se cunosc de ani buni, fiind foarte buni prieteni pana sa fie impreuna. Dar chiar nu vreau sa renunt, ma gandesc in fiecare zi la el, am senzatia ca e facut pentru mine. As fi vrut sa mai vorbesc cu el, dar mi-a fost teama sa nu par prea insistenta. Ce sfaturi imi dati? Multumesc anticipat oricum! V-am pupat :*

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Tu, vad ca-l iubesti mult. Dar, ti-ai pus intrebarea: el te iubeste tot asa de mult, precum il iubesti tu? Poate el o iubeste in continuare pe fosta si din aceasta cauza nu iti da tie semne ca te-ar iubi

| SkyPilot a răspuns:

Ori tu, ori cealalta. Daca o alege pe ea, nu mai pierzi vremea. Daca te allege pe tine, sa-l stapanesti sanatoasa! Aceasi liceu si prietenii comuni nu au nici o valoare cand e vorba de sentimente pentru o fata.
Cum insa nu l-ai cunoscut personal, asteapta mai intai sa vezi daca iti place. Eu am avut experiente de acest gen unde fata de pe net era una si cea din realitate cu totul altceva.

| grab a răspuns:

Da-te in continuare pe langa el, incearca sa iesiti undeva numai voi doi sa nu va vada cealalta sau prietenii ei. spune-i ca il iubesti si il doresti. stie el ce are de facut dupa aia happy succes!

| Tovarăşiemăligă a răspuns (pentru grab):

Iar acum... încearcă să-ţi imaginezi ce ai spus!

| NoName0x0 a răspuns:

Intreaba.l direct ce relatie are cu tipa aia, daca vrea sa intre intr.o relatie cu tine... Dar parerea mea este sa nu te bagi, daca tu vezi din exterior ca au o relatie stabila. Daca l.a inselat, nu inseamna ca nu il iubeste si nu e bine sa iti construiesti fericirea pe nefericirea altuia! Pana la urma nu s.au terminat baietii nici din Orasul tau, nici din lume si acelasi lucru pe care il faci tu, incerci sa desparti doua persoane aparent fericite, ti se poate intampla si tie, ca rasplata a faptei tale!

| Floricikmov a răspuns:

Pai partea mai dificila este ca are prietena si este si de foarte mult timp u ea si ii leaga o multime de lucruri si mai ales multe momente frumoase petrecute impreuna. Poate ca te place doar ca o prietena apropiata si nimic mai mult. Dar cel mai bine ar fi sa ii pui si tu intrebari despre relatia lui sa afli mai multe si abia de atunci poti sa faci un pas inainte.