| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Sunt intr-o relatie de 6 ani si de 2 ani stam impreuna la ai lui pentru ca nu ma intelegeam bine cu familia mea. La inceput era foarte atent si isi dorea mult sa facem sex. Am incercat de cateva ori dar nu a fost cum trebuie pentru ca ori termina inainte sa o introduca ori ma durea pe mine.De cand stam impreuna nici macar nu ma mai atinge. Am incercat tot felul de propozitii (am incercat sa ii fac oral ceea ce nu am facut in viata mea si a refuzat). Ii tot spun sa ne mutam de la ai lui pentru ca mami in sus mami in jos si imi zice ca "da da" dar se vede ca nu isi doreste si nu ia nici initiativa. Il iubesc si tot incerc sa fac efort sa ii arat cat de mult tin la el dar nu are nicio reactie. Ce naiba sa mai fac? Stiu ca sunt prosta si tot sper sa se schimbe...

Răspuns Apreciat de Editori
| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Înțeleg că ești într-o situație destul de grea. Într-adevăr, nu poți lăsa baltă 6 ani de relație în care s-au acumulat atât de multe lucruri bune. Tu, ești o femeie foarte atentă, pare că încerci prea mult și nu lași lucrurile să decurgă de la sine.
Tu îl iubești, dar l-ai întrebat dacă și el simte la fel în momentul actual? În momentul în care el nu mai simte o atracție sexuală apare nevoia de ceva nou, poate a apărut senzația de sufocare sau plictiseală, sau poate tu te străduiești prea mult.
Încearcă să abordezi acest subiect, să vorbiți sincer, să vă străduiți împreună dau niciunul.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e copilu mamei, poate ramane asa pe viata

| FallenFlower a răspuns (pentru mgtow):

Chiar tin la el si sper sa nu! Ca nu vreau sa dorm cu el si mami intre noi

| Adry05 a răspuns:

S-a cam plictisit de tine, a intrat rutina și tu tot stând pe capu lui sâcându-i hai fă asta, da de ce ești așa mai rău faci, ar trebui să fii indiferentă cu el, pune-l o perioadă pe el pe un plan mai jos și pe tine pe primul și să vezi atunci ce vine grămadă pe tine iar

| mihai69 a răspuns:

Cere ajutorul unui psiholog. Tu, că el e încă în faza de negare și nu va accepta, dar dacă tu ești îndrumată de cineva de specialitate, ai putea să-l ajuți să treacă de faza asta.

| Freya1 a răspuns:

Cum nu ati facut sex in 6 ani de relație decat ati incercat?
Vorbeste cu el si intreaba daca are vreo problema, mergeți la medic etc.Cum sa stati atata timp impreuna fara sa va peste cum va merge viata intimă?
Poate are el pe altcineva sau nu ii place de tine, comunicati daca vreti sa rezolvati.Sau poate e băiatul mamei si atuncea trebuie sa ai grija cu cine stai.

| MValentin a răspuns:

Încearcă sa ii oferi ti cat de bine un ajutor psihologic. Intreaba-l daca o patit ceva de curand daca totul este bine. Offffff... imi este naspa sa spun ca trece prin faza aceea de,, plictiseala,, doar incearca sa l deschizi ceva poate fi la mijloc... si sincer sta la ai lui cu anii? Da ce se insoara cu tine sau cu ai lui. Tie iti da restul sau lui,, mami,,. Încearcă sa vorbiti si sa ai si tu ceva de spus, ceva trebuie fie la mijloc.

| FallenFlower a răspuns (pentru MValentin):

Crede-ma ca nu exista seara sa nu il intreb ce se intampla, ca nu mi se pare normal si imi eice sa iar incep cu aceiasi chestie si ca nu e nimic

| Eugen80 a răspuns:

Cum naiba sa termine inainte sa o introduca?
Incercati sa va cunoasteti mai intai. Adica stimulati-va reciproc, initial nu cu ideea de a o introduce, adica masturbati-va reciproc, sa existe dorinta de a va face placere unul altuia.
Dupa ce va "cunoasteti" reciproc si stii cum ii face si ce, apoi poti incerca si sa o faceti normal
Mi se pare ciudat sa stai 6 ani impreuna si sa nu o faceti. Sunteti minori sau cum?
Foloseste prezervativ si spune-i ca nu conteaza daca el termina sau nu. Poate ca ai lui s-au speriat cu faza de genul ca te lasa gravida...
Deci ii pui caciulita si sari pe el cand esti pregatita si nu uita ca tu trebuie sa fii "incalzita" jos inainte de a-l lsasa sa-ti faca o vizita.

| Ely1234567 a răspuns:

Bună poate vede ca îi oferi prea multa atenție. Și de asta se comporta asa mai bine încearcă și gândește-te și la tine. Poate e plictisit de aceasta relație discuta puțin mai serios cu el. Dacă nu îți spune de ce se comporta asa. Mergi cu el la un medic happy

| xilef123 a răspuns:

Incercati sa inchiriati o garsoniera, vezi cum vace doar in doi, daca tot nu merge, inseamna ca nu potriviti si nu mai pietde timpul aiurea, anii trec si nu devii mai frumoasa;-)