| 003030920 a întrebat:

Hey. Știe cineva ce se întâmplă cu iubita mea? Astăzi i-a venit menstruația, dar culoarea este mult mai închisă față de alte dăți. Și pe lângă asta, a avut foarte puțin sânge.
Și are pe lângă vagin ceva de o culoare, nu știu, albă. Nu a simțit durerile pe care le simțea în mod normal, adică partea de jos a burții și a spatelui. A durut-o tot spatele și toată burta. Știe cineva ce se întâmplă? Vă rog răspundeți.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Linisteste-te si nu te mai impacienta inutil. In multe cazuri in prima zi a sangerarii menstruale exact in acest mod putin mai atipic incepa sa se produca/manifeste primele scurgeri de sange cu o culoaremai inchisa si cantitativ mult mai slaba comparativ cu zile urmatoare. Multa sanatate!

| mikakusanagi02 a răspuns:

Depinde de cati ani are daca e tanara sau mai batrana sa spunem 40-50 de ani e doar menopauza dar gen si mie mi se intampla sa fie sangele inchis la culoare din cand in cand inseamna ca a "racit la ovare" cum zicea mama se intampla cand stam in locuri reci sau suntem bolave, si se formeaza ca niste cheaguri acolo ce se elimina mai greu e ceva des intalnit la femei qwq chisturile la ovare la femei si infertilitatea la barbati sunt peste tot de ceva generatii qwq dar in orice caz stai chill desi daca se intampla de mai multe ori poate sa apeleze si la un ginecolog daca crede ca e cazul qwq

| mrclose2insane a răspuns:

E pe moarte?