| PrettyShyGirl a întrebat:

am 14 ani si sunt fata. Imi place foarte mult de un baiat si lui de mine..Vara trecut vorbeam in continuu. El m-a intrebat daca vreau sa stau cu el, insa i-am zis ca imi mai trebuie timp. Noi eram foarte apropiati. Cand a inceput scoala vorbeam din nou foarte mult. Intr-o zi el mi-a zis sa nu mai vorbesc cu un baiat. Eu am acceptat find ca tineam prea mult la el si nu voiam sa il pierd. I-am spus si eu sa nu mai vorbesc cu o fata caci simteam ca sa apropie de ea. Da, eram gelosi. El nu facea ce ii spuneam eu si ma suparam, oarecum si ii spuneam sa ma lase, iar el imi spunea ca nu ma va lasa niciodata

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii si prostioare facute in joaca!

| Xelon a răspuns:

Tu l-ai pierdut pe acest baiat din momentul in care ai devenit "carpa" in fata lui si ai acceptat tot ce iti zice, el acum stie ca orice ar face tu o sa il ierti si d-asta isi permita sa vorbeasca si cu alte fete, pe viitor sa stii un lucru: oricat ai fi de indragostita de cineva nu ii arata ca esti nebuna dupa el ca s-ar putea sa isi bata joc de tine, sfatul meu este sa il pui sa aleaga clar, ori tu, ori ea macar sa stii o treaba.

| PrettyShyGirl explică (pentru Xelon):

L-am mai pus sa aleaga, si m-a ales pe mine.

| Gunoi a răspuns:

Simplu fi prietenă cu el dar iubește-l pe altul, el face exact opusul a ceea ce i-ai spus fă și tu asemenea, flirtează cu alt băiat și dacă te întreabă ceva răspunde-i simplu "Ce contează?"

| PrettyShyGirl explică (pentru Gunoi):

Am mai facut asta, si s-a terminat de fiecare data la feL. Caci nu poate sta suparat pe mine mult timp.

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Clarr e o dragoste puternică între voi. Lăsați orgoliu la o parte. La 14 nu ești mică, si eu am aceeași vârstă. Deci spune i ca te ai gândit mai bine la ce te a întrebat acum ceva timp si zii DA. O sa va fie f bine la amândoi. Aceea fata nu înseamnă nimic ot el, probabil unde nu l ai acceptat ca să zic așa mai vorbea cu ea sau profita, nu cunosc prea mult situația.
Succes, daca vrei sa vb cu cineva Da mi mesaj iubita:*

| Cancerigen a răspuns (pentru Anonimplaygirlls):

"Clarr e o dragoste puternică între voi." Gluma zilei. De fapt tot raspunsul tau observ ca e o mare gluma.

Anyway @PrettyShyGirl, pai daca tu zici ca ai acceptat sa nu mai vorbesti cu alt baiat deoarece tineai prea mult la el ce inseamna cand el nu respecta ce ai cerut si tu?

| PrettyShyGirl explică (pentru Cancerigen):

Da..si uite continuarea:
Intr-o seara l-am intrebat daca vorbea cu ea. El a spus ca nu, Dar nu l-am crezut si Ziua urmatoare i-am luat telefonul. Am vazut ca vorbeam cu ea si o intrebat de ce e suparata. Eu m-am suparat grav si cand am plecat fata aceea ii intreba daca eu am vazut ce au vorbit. El si-a cerut scuze si mi-am promis ca nu ma mai minte. I-am mai dat o sansa fiind ca am spus ca nu voiam sa il pierd, insa el, ieri a stat cu acea fata in banca si erau chiar foarte apropiati. Fata aceea nu e chiar una din fetele pe care le support. Eu o urasc de cand a venit la Noi in clasa. Si mai mult aseara mi-a dar mesam in care ImI spunea ca : " STI, EL E AL MEU" DA?" Probabil era de LA faptul ca nu am adv. Sau prov. Pe un grup dar el vorbea super ironic cu mine si ma intreba ce a facut si ca de ce nu mai uit la el la scoala. Tu ce zici despre el? Eu toate noaptea m-am gandit la el si la faptul ca ei poate sunt impreuna...

| PrettyShyGirl explică (pentru Anonimplaygirlls):

Dar eu cred ca sa chiar cu fata cu care i-am spus sa nu vorbeasca. Si ea imi spunea ca e al ei. Chiar nu stiu ce sa mai fac.

| Cancerigen a răspuns (pentru PrettyShyGirl):

Iti pierzi timpul cu el. E destul de evident ca nu-i cam pasa de tine si nu vrea altceva decat o prietenie. Pierderea lui, now move on.

| Anonimplaygirlls a răspuns (pentru PrettyShyGirl):

Încearcă să vezi dacă chiar te iubește, tine la tine, aia din moment ce s-a băgat în Rel voastră e curva. N aveți prieteni comuni? încearcă să afli fe simte pentru tine. Dacă simti nevoia să vorbesti cu cineva îți dau nr meu si ma suni:*așa la telefon îmi povestesti mai pe îndelete si pot sa te ajut mai bine așa:*

| PrettyShyGirl explică (pentru Cancerigen):

Astazi mi-a luat telefonul si cand l-am luat inapoi, am vazut ca s-a uitat in conversatiile cu acel baiat cu care mi-a spus sa nu vorbesc.

| Cancerigen a răspuns (pentru Anonimplaygirlls):

Cum poti spune de o persoana ca e "curva" daca nici macar nu o cunosti? Plus nu s-a bagat peste o relatie ca daca citeai 'povestea' de mai sus ai fi observat ca nu exista asa ceva, e doar o joaca de adolescenti. happy

| Cancerigen a răspuns (pentru PrettyShyGirl):

Si nu l-ai luat la intrebari cu ce drept se uita in conversatiile tale? Sau e ceva normal pentru tine?

| PrettyShyGirl explică (pentru Cancerigen):

L-am intrebat de ce face asta, si mi-a zis ca vrea sa vada daca il mint. Astazi el mi-a trimis niste screen-shot-uri in care era conversatia lui cu acea fata si ea ii spunea ca nu vrea ca el sa vorbeasca cu mine si ca eu imi bat joc de el. L-am intrebat daca el crede faptul ca eu imi bat joc de el si a zis ca nu. Dupa l-am intrebat de ce nu o asculta pe acea fata, si a zis ca el nu poate sta fara sa vorbeasca cu mine...Uff.

| Cancerigen a răspuns (pentru PrettyShyGirl):

Pai spune-i ca poate e cazul sa aiba incredere in tine si nu sa nu te mai controleze. Iti dai seama ca daca tu nu esti intr-o relatie cu el oficial si deja te controleaza, iti dai seama cum ar face cand ati fi impreuna? tongue

| PrettyShyGirl explică (pentru Cancerigen):

El face asta doar cand vorbesc cu el, iar cand sunt suparata el tace si nu imi spune "ce sa fac", doar se uita chiar daca vorbesc cu baiatul acela

| Gunoi a răspuns (pentru PrettyShyGirl):

El e o persoană geloasă și tu ar fi bine să ți cont de tine nu de "ce îți spune el să faci"
Încă faptul că s-a uitat peste conversația ta și el ți-a trimis niște screenshot-uri nu e același lucru, el a văzut ce a vrut el să vadă în conversațiile tale și ți-a arătat ce a vrut el să vezi nu ceea ce aveai tu nevoie să vezi (sper să înțelegi fraza asta)
În concluzie gândește-te că ai fi mult mai fericită lângă o persoană altfel, dar asta e îți place că te face geloasă și că te domină.