| XxRoByXx0O a întrebat:

Am in clasa o colega de care îmi place de ceva vreme. Vorbim pe FB aproape zilnic, in pauze radem si stăm împreună. Nu am avut curajul sa ii spun ca o plac, însă i-am spus prietenei ei iar aceasta mi-a spus : "A stie deja ca o placi" Oare mă place si ea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod sigur te simpatizeaza,altfel nu ar sta cu tine in pauze si nu ti-ar oferi timpul si atentia ei.
Cand cineva ti-e indiferent,il tratezi cu indiferenta,nu?
Asadar fata te place si e si inteligenta,a realizat ca si tu o placi cu mult inainte sa i-o spui.
Nu mai vorbi cu prietena ei, vorbeste cu ea, ceea ce e intre voi va priveste direct si personal, tine doar de voi doi, de nimeni altcineva si s-ar putea sa o deranjeze ca nu i te adresezi direct.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, si sigur acum dupa gestul facut de tine ai suparat-o putin.

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Deci nu ar trebui sa ii spui neaparat, incearca prin gesturi, bate-i un apropo pe facebook daca zici ca acolo vorbiti zilnic! Intreab-o daca ar putea fi cu tine, daca ii place ceva la tine, gasesti tu tot felul de intrebari! Dar ai grija sa nu o superi!

| BuBuBuBuBYYY a răspuns:

Robert (daca nu gresesc) daca placi pe cineva nu trebuie neaparat sa ii spui prin cuvinte, tu doar incearca sa ii arati prin fapte, apropie-te mai mult de ea si vezi ce reactii are.

| PisicutzaSmile a răspuns:

Da! Iti recomand sa o inviti la tine acasă cand ai tai nu sunt si spune-i altfel ii va spune prietena ei si te va considera las! Funda?!