| Alex16rebel a întrebat:

Am mai pus odata aceasta intrebare, dar am primit un singur raspuns. Deci, am sa o repet. Am nevoie de ajutor. Este in scoala un baiat cu un an mai mare care imi e cel mai bun prieten. Mi-a placut de el in vacanta de Craciun, dar lui ii placea de alta. Acum cateva saptamani m-a ntrebat daca vreau sa fiu cu el, dar eu eram cu altul si i-am zis nu, dar acum m-am despartit de acel baiat tocmai pentru ca stiu ca acest prieten ma va face mult mai fericita. Problema e ca atunci cand l-am intrebat daca mai vrea sa fie cu mine mi-a zis ca daca as fi acceptat atunci ar fi fost altceva dar acum. Cum pot sa il recastig? Funda pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

Imi pare rau, dar trebuia de la inceput sa realizezi ca acel baiat nu era potrivit pentru tine si sa te desparti de el, pentru a fi impreuna cu baiatul despre care vorbeai.Succes.

| Alex16rebel explică (pentru Daysee):

Stiu, dar baiatul cu care eram la momentul respectiv era prima mea dragoste si nu as fi renuntat la el pentru nimic in lume, chiar daca mi-a facut rau! Si abia acum am reusit oarecum, nu de tot sa imi dau seama cum stau lucrurile

| larissuka a răspuns:

Cui îi pasă, rămâne acolo chiar şi când greşeşti.
Dacă nu rămâne, nu te merită! Deci ar fi trebuit sa te accepte atunci cand tu ai realizat cu cine era mai bine chiar daca era "tarziu". sti cum e? Bărbaţii sunt ca nişte copii. Plini de mândrie prostească. asa ca daca i erai macar draga te accepta fara sa mai puna ceva la socoteala! Azi plângi pentru cineva, mâine poate ai să zâmbeşti şi ai să fii cu altcineva. Aşa e viaţa! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide mai ca nici macar nu-l iubesti, doar spui ca te-ar face mai fericita. Imi pare rau ca te-a refuzat baiatul, dar cred sincer ca a luat o decizie care e buna pentru amandoi. Gaseste pe cineva de care-ti place cu adevarat si nu intra intr-o relatie doar ca sa ai si tu iubit. Multa bafta!