| BeatriceMcCann a întrebat:

Am nevoie de păreri urgente. Eu sunt fată, sunt lesbi și am 16 ani și de 8 luni vorbesc pe Instagram cu o fată din Vietnam ( de vreo 5 luni vorbim pe cameră în limba engleză) chestia este că mie îmi place mult de ea, mai ales că de 5 luni vorbim pe cameră și fata este frumoasă. Ieri am vorbit cu ea pe cameră și m-a întrebat dacă vreau să fiu iubita ei și eu am acceptat pentru că și eu o plac ( apropo fata are tot 16 ani, este cu 8 luni mai mare decât mine ) întrebare mea vine acum relația mea cu ea are vreun sens? Eu o iubesc dar trăiesc cu teama că nu o să o văd niciodată în realitate și îmi doresc nespus de mult să o văd în realitate și să am ocazia să o îmbrățișez
( Vă rog fără hate ) vreau părerile voastre, mulțumesc!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 16 ani nu esti lesbi. Inca nu esti maturizata. Pe la 19-20 de ani vei gandi altfel.

| sierra1 a răspuns:

"relația mea cu ea are vreun sens?" - știi cum zic francezii: "keep calm and hope"
Are sens și dacă măcar virtual comunicați cu succes

| mihai69 a răspuns:

Nu prea are sens dacă ai așteptări mari de la asta.
Dar pentru a avea o „relație" doar la distanță, nu e vreo problemă. Ar fi totuși bine să spui și cuiva mai adult dar și de care te simți apropiată despre asta și să vezi ce părere are.
Ca să ajungi tu acolo sau ea aici vreodată nu e neapărat imposibil, dar cu siguranță e extrem de puțin probabil.

| Andreeush a răspuns:

Oricum nu prea ai cum să o vezi în realitatea, mai ales că ești minoră.

| Goete a răspuns:

Ce rost are să te gândești dacă are sens sau nu Adică să pui deja în față despărțirea. Dacă te simți bine și îți place, continua și dacă relația va dura până când Veți sta pe propriile picioare din punct de vedere economic, cu puțin "efort" vă puteți întâlni.
În Vietnam Sigur nu și nu știu în România dacă sunt permise căsătoriile între lesbiene, pentru a o putea legaliza, adică să nu fie trimisă înapoi în Vietnam după expirarea vizei de turist.
Bafta

| ywar a răspuns:

Ce preocupari aveti voi la 16 ani. In loc sa invatati voi stati si faceti chat si mai spui ca esti si lesbi tu avand 16 ani! Ce stiti voi despre viata?

| Crackman a răspuns:

Îți iei bilet sau ii dai bilet și dormiți la una din voi.
O sa fie distractiv când v a trebui sa vorbiți cu părinții.

| brokxy a răspuns:

Sfatul meu, asteapta pana faci 18 ani, atunci sau pana atunci incearca sa muncesti part-time pe timp de vara, strange bani si i-ai bilet sa vina in Romania sa va intalniti ❤ Nimic nu e imposibil. Trebuie doar sa vrea si ea sa vina. Si sa aiba bani de hotel. Sau mergi tu acolo ca la 18 ani poti face ce vrei, te rog nu face greseala mea sa te temi de parinti la 18 ani. Esti libera fa ceea ce vrei si nu renunta la cine iubesti! #LOVE ❤ ❤ ❤