| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor. Deci, tocmai m-am despartit de prietenul meu pentru ca el statea mai mult cu prietenii lui, si pe mine abia daca ma mai baga in seama si statea cu mine maxim jumate de ora. Azi am vorbit si i-am zis ca ma deranjeaza chestia asta: ca sta doar cu prietenii si l-am intrebat daca crede ca mai are rost sa continuam. Si el a zis "da si nu". DA pentru ca ma place si NU pentru ca nu are timp si pentru mine. Si apoi a zis ca el vrea mai mult nu si eu am zis ok si a zis sa ramanem prieteni. Dar imi place foarte mult de el, nu il iubesc sau altele si nici el nu ma iubeste...doar imi place de el foarte mult...mai mult ca atunci cand stateam cu el straight face Acuma ce pot sa fac? El pleaca la sfarsitul lunii. Acum regret ca nu i-am mai dat o sansa. Sa vorbesc din nou cu el? Poate ne impacam? sad Va rog ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Prietenia intre baieti e cu totul alta poveste fata de prietenia intre fete...eu zic sa il lasi sa se bucure alaturi de prietenii lui, de ce nu te duci si tu cu ei? sau iesi cu fetele in timp ce el iesi cu tovarashiihappy

| lolly a răspuns:

Draga mea... daca prietenul tau nu are timp pentru tine, trebuia sa-si faca si sa te puna pe tine pe primul loc, nu pe prietenii lui.Cauta unul care sa te iubeasca si sa-ti acorde atentie. pupici.

| Intelligence a răspuns:

Nu te impaka cu el.pana macar nu spune ca va incerca sa isi faca timp si pentru tine.ce e asta`? 30 de minute, glumesti`?oh go on.
Parerea meawinking

| AnemonaP a răspuns:

Trebuie sa te gandesti si la lucrul asta,stiu ca tem neglijeaza dar nu poate renunta la prietenii lui,adica doreste sa stea cu ei,sa se distreze,sa vada ce se mai intampla, si iubita lui na, mai incolo sad. Stiu si baieti care n-au iubite doar pentru faptul sa stea cu grupul lorwinking

| mulinobianco a răspuns:

Uite, eu m-am intilnit cu m-ai multi si am observat deja un lucru la baieti. Daca fata este importanta pentru baiat, el o va duce pe palme, o va iubi si proteja. Iar atunci cind baiatu nu are habar de viata si nu intelege ce inseamna sa fii intr-o relatie, sigur ca prietenii vor fi pe primul plan. Parerea mea: nici intr-un caz nu trebuie sa faci tu primul pas.Pentru orice fata se va gasi un baiat care sa o aprecieze si sa o iubeasca nespus de mult. Stiu ca poate te doare de la aceste cuvinte, dar el nu tine la tine daca astfel a procedat. Nu zic ca prietenii trebuie uitati cind te intilnesti cu cineva, dar nici pe primul loc sa fie nu e bine. Deci, el daca o sa inteleaga ce a pierdut, o sa se intoarca la tine, dar daca nu. inseamna ca nu e baiatul tau.

| praluca a răspuns:

Parerea mea este ca nu te merita. Nu inteleg de ce ai vrea pe cineva care te pune pe locul doi si nu isi face timp pentru tine. Mai bine cauti pe cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine, sa te respecte si sa te aprecieze. Nu vad rostul unei impacari deoarece vei avea aceeasi problema si din cate am inteles oricum s-ar fi sfarsit la finalul lunii. Mai bine lasi timpul sa treaca si astepti sa apara altcineva in viata ta.

| AnaMaria_3489 a răspuns:

Crede'ma ca bateti ca astia irosesc aerul! Nu te impaca cu el. Uita'l! Jumatate de ora? Ce'i aiaa? Incearca sa te distrezi, sa iesi in oras si il uiti.Il uiti razand! Baftaa happy