| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Daca intrebi un baiat daca place o fata si el nu raspunde si fuge inseamna ca place fata respectiva?

29 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un baiat/barbat care fuge de o fata, spune clar ca, NU place fata respectiva.

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da nu fuge de fata respectiva el este intrebat de o colega daca place fata si el nu zice nimic si fuge

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Chiar si in conditiile alea, tot nu este. daca o placea pe fata respectiva, ar fi stat sa vorbeasca despre ea, sau sa confirme, dar daca nu a facut-o, este evident ca nu-i interesat sau nu o place.

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da baiatul respectiv este foarte rusinos si el de obicei nu recunoaste

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Asta este deductia ta, nu ceea ce vrea el.
iar daca tu il placi, nu-i musai sa te placa si el.
Deci, pana nu-ti va spune el cu gurita lui ca te place, eu iti spun ca nu te place, pentru ca fuge de tine!

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da nu despre mine ii vorba si nu eu l am intrebat o colega de al lui si fata care il place nu era acolo

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Atunci care este treaba ta sa vii aici si sa intrebi?

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru ca imi e mila de fata aia ca ne tot intreaba ce inseamna si de astea si noi nu stim sa i raspundem

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Sa-ti spun un lucru, cand este vorba de relatii de prietenie, nu-ti mai baga nasul, ca nu este bine si nici frumos, sa o faci pe codosa.

Fata aia, are gura si poate sa-l intrebe direct pe baiat, dar sunt sigura ca baiatul ii va rade in nas, sau ii va spune "nu", pentru ca, asta este tipul de baiat care fuge ca sa nu jigneasca o fata, refunzand-o!

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ea m o rugat ca ii obsedata de el si tot intreaba pe toata clasa daca o place da baiatul ma iubeste pe mine iar eu l am refuzat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Tu tot nu ai scuze pentru ce ai facut, ca fata aia ea maini si poate sa-si faca singura cont pe TPU, pentru asta nu are nevoie de servitori.

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da laptopul si telefonul is la maicasa ca mama ei o verifica si nu o prea lasa toata lumea stie ca maicasa ii foarte exigenta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Fetita draga, nu mai inveta motive si scenarii ireale, pentru ca de fapt este vorba de tine aici, nu de alta fata.
Tricurile astea nu le-am mirosit si la copii mei si nu ma pacalesti.
In plus, ai pus tu singura o alta intrebare pe TPU, taman despre baiatul ala, deci TU esti acea fata disperata si nai va, care nu vrea sa accepte refuzul unui baiat, indiferent cati ti-am spune ca ala fuge de tine. Uite aici dovada, chiar mesajul tau:

în 1 Iunie | Emanuella31 a întrebat:
"Hey TPU imi place un baiat si nu stiu daca si el ma place.
Se uita la mine
Cand sunt in parc tot vine cu bicicleta dupa mine
Imi compune melodii
Ma suna
Ma imita
Rade la tot ce zic
Vorbeste despre mine
O zis ca nu sunt urata
Incearca sa gaseasca chestii in comun cu mine
Se apropie de mine
Tot timpul il gasesc pozitionat cu fata la mine.
Ma place?"

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi pare rau doamna dar dumneavoastra nu stiti povestea adevarata nu este vorba de mine eu nu am de ce sa va dau explicatii asa ca lasati ma in pace sunt 2 baietii diferiti

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

De data asta chair nu te cred!
De aceea este bine ca fiecare sa aiba contul lui personal, ca pune povesti de la altii, lumea crede ca-s ale lui/ei, ca in cazul tau!
Cu cat te disculpi mai tare, cu atat te acuzi mai tare!

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamna va rog vedeti va de copiii dumneavoastra si pe mine lasati ma in pace ii treaba mea si a fetei aleia si a baietilor nu a dumneavoastra comentati la alte intrebari

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emanuella31):

Te las cu minciunile tale, gata, am plecat!

| Emanuella31 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu is minciuni crede ti ce vreti dati mi pace

| deeeaqq a răspuns:

Poate să însemne și că nu o place, cine știe?

| Emanuella31 a răspuns (pentru deeeaqq):

Tacerea este mereu un raspuns afirmativ

| deeeaqq a răspuns (pentru Emanuella31):

Cine te-a minţit?
Eu când nu învăţ la bio şi întreabă hiena ( adică profu ) dacă a învăţat cineva, tac.

| Emanuella31 a răspuns (pentru deeeaqq):

Da nu la asta ma refer

| DrGoogle a răspuns:

Nu,inseamna ca ii timid si poate in aceiasi masura sa ii placa sau sa nu ii placa.

Răspuns utilizator avertizat
| Vegeta07 a răspuns:

Bietu timid...el stie ce ii in capul lui (ce filme are cu fata respectiva)

| Emanuella31 a răspuns (pentru Vegeta07):

Adica vrei sa spui ca o place?

| KosmosInFlame a răspuns:

Daa

| Manjulica a răspuns:

Poate sa insemne ca fuge de acea fata ptc e cam banal sa il intrebi asa. Daca te intreaba un baiat pe care il displaci sau chiar urasti daca place pe cineva tie nu iti vine in minte ca el te place? Deci fugi

| DavidPantea a răspuns:

Poate inseaman ca o place poate ca e timid poate ca se grabeste undeva.; ...doar el stie