| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare
Nu am facut sex cu nimeni pana acum dar totuși mi-am introdus tot degetul din mijloc pana am simtit niste chestii ca un fel de bule rotunde si totusi nu m-a durut si nici nu mi-a curs sange.Mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe suprafata himenului tau, care este o pielita subtire de obicei elastica, care poate sa acopere doar partial sau in totalitate intrarea in canalul vaginal, exista din nastere de obicei 1 gaura/perforatie (mai rar 2-3 ori mai multe). Rolul/rostul acelei gaurici este cel de a permite sa se scurga sangele menstrual care se formeaza lunar in uterul femeii in asa numita perioda de menstruatie. Mai mult ca sigur degetul tau a trecut prin respectiva gaurica, care are diametrul suficient de larg incat sa nu se produca ''craparea/fisurarea'' himenului si astfel sa nu apara nici sangerarea. In concluzie chiar daca tu ti-ai introdus degetul in vagin, prin asa numita ''degetica'' esti si ramai in continuare VIRGINA, fiindca virginitatea se pierde numai/doar in momentul in care IN VAGIN este introdus un penis al unui baiat/barbat in momentul intretinerii sexului de dezvirginare. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, virgina nu vei mai fii cand vei face sex cu un barbat/baiat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sigur-sigur=DA

| HazelEyes77 a răspuns:

Sigur ca esti virgina de vreme ce nu ai avut relatii sexuale cu nimeni inca. In cazul in care te masturbezi introducand in vagin diverse obiecte sau degetul se poate ajunge in unele cazuri la perforarea himenului partial sau total si se cheama deflorare. Nu intotdeauna apare durerea si sangerarea mai ales daca ai un himen elastic.Si la fel de bine e posibil sa nu se fii perforat. Un numar mic de femei se nasc chiar fara membrana ce acopera intrarea in vagin adica himen. Numai bine

| Ionela192882 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Si unde e himenul?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ionela192882):

Da si tu pe "goagal" si te documenteaza.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ionela192882):

Pe suprafata himenului tau, care este o pielita subtire de obicei elastica, care poate sa acopere doar partial sau in totalitate intrarea in canalul vaginal, exista din nastere de obicei 1 gaura/perforatie (mai rar 2-3 ori mai multe). Rolul/rostul acelei gaurici este cel de a permite sa se scurga sangele menstrual care se formeaza lunar in uterul femeii in asa numita perioda de menstruatie. Mai mult ca sigur degetul tau a trecut prin respectiva gaurica, care are diametrul suficient de larg incat sa nu se produca ''craparea/fisurarea'' himenului si astfel sa nu apara nici sangerarea. In concluzie chiar daca tu ti-ai introdus degetul in vagin, prin asa numita ''degetica'' esti si ramai in continuare VIRGINA, fiindca virginitatea se pierde numai/doar in momentul in care IN VAGIN este introdus un penis al unui baiat/barbat in momentul intretinerii sexului de dezvirginare. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper că te-ai spălat bine pe mâini înainte de a face asta, altfel virginitatea va fi ultima ta problemă.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ce sa faci si tu, dacă te mănâncă!
Vrei sa iti începi viata sexuală?
Cati ani ai?

| artemidak a răspuns:

Da! Nu mai esti virgina decât după ce faci sex!

| Danielachan a răspuns:

Mergi sa iti faci iubit