| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena foarte buna cu care ma inteleg super. dar a aparut o problema, de ceva timp se comporta ciudat cu mine si ma tine la distanta, am observat acum cateva zile ca il urmareste pe baiatul pe care il plac(ea nu stie ca il plac, acum ma bucur ca nu i-am spus)... Am incercat sa descopar de ce il "urmareste" pe acest baiat si se pare ca am aflat, o colega de a ei il place foarte mult. In ultima vreme cand sunt cu ea am observat ca vb la telefon cu acea fata si ii spune tot ce a facut el in ziua respectiva. (Mie mi se pare ca este decat folosita). Deci ce sa fac? Sa las lucrurile cum sunt sau nu stiu? cum as putea sa o fac pe fata aia sa nu il mai placalaughing? Can absurd dar alte idei nu am... Ar trebui sa fac ceva?

Răspuns Câştigător
| AndruCriistina a răspuns:

laughing) Spune-i in fata prietenei tale sa numai fie asa proasta si sa nu ii mai zica la fata aia toate informatiile despre baiatul respectiv.Asa este cel mai bine si dupa daca ai incredere deplina in ea spune-i ca si tie iti place de el si ai sa vezi ca daca pietena ta nu ii mai zice la fata aia lucruri despre el nu o sa il mai placa, in fine daca esti indrazneata de ce nu te dai pe langa baiat si sa vezi daca si lui ii place de tn..Macar incearcawinkingsper sa te fi ajutat

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti absurda.

| zubby05 a răspuns (pentru neutrino):

Poate... sunt absurda dar asta doar pentru ca nu stiu sa va explic foarte bine situatia in care ma aflustraight face la 16 ani probabil trebuie sa ma preocupe alte lucruri, dar sunt foarte copilaroasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste la 12 ani laughing spune-i prietenei tale ca "pana nu se loveste cu capul de pragul de sus no o sa-l vada pe cel de jos ", daca intelege ceva din acest proverb e bine

| IoanaDia a răspuns:

Eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt, daca ea chiar iti este prietena nu te va lasa happy