| Aymewasoreosuta a întrebat:

Am o problema in dragoste daca as putea spune, m-am mutat acum 1 luna in scoala respectiva si vorbesc doar cu colegii de banca si ea mereu incearca sa ma bage in seama, dar eu nu stiu ce sa zic si cum sa răspund la asta.Nu stiu daca o plac sau e doar o simpatie sau daca inseamna aceeasi chestie desi nu sunt foarte atras de ea.Ma gandesc mereu la ea si e ca si cum as fi îndrăgostit de ea, e super ciudat.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind colegi de clasa poti sa vorbesti cu ea in fiecare zi de mai multe ori, in toate pauzele dintre ore. Procedand astfel, in scurt timp iti vei da seama care ar putea fi adevaratelei ei intentii in legatura cu persoana ta. Trebuie doar sa ai putin tupeu si poate ca ar fi nevoie sa-ti faci mai mult curaj. In caz contrar un alt coleg sau prieten o va aborda si ti-o va ''fura'' inainte de a-ti da tu seama. Curaj. Bafta!