| anonim_4396 a întrebat:

. Am o problema mare de tooot sad Ajutati-ma va rog din suflet. Ma simt ca si cum n-as mai avea viata , desi traiesc. Aseara , baiatul cu care am fost un an de zile , pe care l-am iubit mai mult decat pe mine , mi-a dat un bip dupa 6 luni de zile in care n-am vorbit absolut deloc. Credeam ca nu mai simt nimic pentru el , iar aseara cand mi-a dat bip m-au rascolit toate amintirile sad. Nu inteleg ce se intampla cu mine ... Nu ma pot concentra la nimic , sunt distrasa si ma gandesc doar la el . Ajutati-ma va rog sad nu mai suport . sad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunakissoff,mai intai incearca sa te linistesti putin apoi sa iei cu calm lucrurile. Daca spui ca in momentul in care ti-a dat acel beep te-au rascolit toate amintirile si te gandesti la el inseamna ca nu l-ai uitat si ca el inca mai este in inima ta desi a trecut atat timp. Oricum ati avut o relatie destul de lunga si era clar ca nu puteai sa il uiti asa de repedesad.Ar trebui sa te gandesti putin, daca timp de 6 luni nu ti-a mai dat nimic si ti-a dat acum inseamna ca poate inca te place,poate ii era dor de tine,vroia sa vada ce mai faci.I-ai raspuns la beep? ai putea sa il suni,sau daca nu ai curajul,i poti trimite un mesaj sa il intrebi "ce mai face, cum mai este"diverse lucruri care va pot apropia din nou, si poate cine stie veti putea sa mai dati relatiei o sansa si sa va impacati.
Bafta si ai grija de tinehappy
Sa ne tii la curent cu ce o sa se mai intamplekiss

| AngelGirl5 a răspuns (pentru mihaelaa18):

Multumesc multe pentru sfaturile tale :* Conteaza foarte mult pentru mine! Ideea e ca el are prietena, si mi-a dat mie bip sad. Probabil ca inca il iubesc, dar nu vreau sa mai am nimic de-aface cu el, pentru ca tot mie o sa-mi fac rau, desi il doresc sincer... :*

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

AngelGirl5 :nu ai pentru cekiss,nasol ca are prietenastraight face,incearca sa fi tare, sa numai te gandesti la el si sa incerci sa o iei usor usor de la capat chiar daca iti este greusad.Ai sa vezi ca vei reusi, sunt sigura de acest lucru.Usor usor te vei vindeca si vei fi mai bine.Treci peste, zambeste unui nou inceput care va fi de o mie de ori mai bun decat a fost acesta.
Daca mai ai nevoie de ajutor imi las mesaj ceva, si te voi ajuta cu placerekiss

| AngelGirl5 a răspuns (pentru mihaelaa18):

Multumesc din suflet... o sa tin cont de sfaturile voastre. as vrea sa va dau fundita la amandoua, insa nu pot decat la una. si voi da la prima care mi-a scris... :* multumesc din suflet >big grin

| mihaelaa18 a răspuns:

AngelGirl5:nu ai pentru cekissoricand mai ai nevoie de ajutor o sa te ajut cu placerekiss.

| AngelGirl5 a răspuns (pentru mihaelaa18):

Heyyy :*. Aseara m-am intalnit cu el, pentru ca ieri m-a cautat si-a tot insistat. L-am luat in brate, am discutat, si am ramas ca vom fi o perioada de proba sa vedem cum ne intelegem. Insa dilema mea e ca ai mei n-ar mai fi de acord ca eu sa fiu cu el, pentru ca stiu si eu cat rau mi-a facut, iar el a zis sa fim impreuna pe ascuns deocamdata ...am ajuns de unde-am plecat... Nu stiu ce sa fac sad. :*

| mihaelaa18 a răspuns:

AngelGirl5 :pai vedeti cum decurg lucrurile in perioada asta de proba pe care o aveti,iar apoi daca e sa mai fiti impreuna,incearca sa vorbesti cu parintii tai sa le explici ca tu ti la el si ca il iubesti si daca poate i-ai convinge sa te lase sa mai ai o relatie cu el. Daca nu vor,puteti continua relatia si pe ascuns, pentru ca nu este nimic rau in acest lucru, poate ca odata si odata parintii tai vor intelege faptul ca va iubiti si va te vor lasa.Parerea meathinking
acum faci cum crezi tu ca este mai binekiss.Eu sper sa fie totul bine si sa aceptekiss

| SMarius a răspuns:

Ce tare... mihaela a zis bine, incerca sa iei din nou legatura cu el!

| hippy16 a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu. Incearca sa te mobilizezi si sa te gandesti bine daca mai ti sau nu la el. Stiu ca in momentul asta simti ca daca te-ar suna acum si ti-ar spune sa iesi cu el ai merge ai face orice sa fi cu el si sa fie din nou al tau, numai al tau. Incearca sa te comporti pe cat posibil normal cu el pentru ca daca el nu mai tine acum la tine sa nu ii areti ca tu suferi deoarece ii dai satifactie. Dar s-ar putea ca el inca mai tine la tine, si ii era dor sa te auda big grin si cine stie poate se aude de o impacaresmug te-am pupat:* si tine-ne la curent cu ceea ce se intampla, cu voi big grin

| AngelGirl5 a răspuns (pentru hippy16):

Multumesc pentru cuvintele astea... chiar m-ajuta! Problema e ca el are prietena... am uitat sa mentionez sad. Deci de o impacare nici vorba, plus ca mi-a facut foarte foarte mult rau. :*

| hippy16 a răspuns (pentru AngelGirl5):

Offfsad atunci e probabil vrea oarecum sa te raneasca pentru ca poate e constient ca tu mai ti la el. dar arata-i ca nu iti pasa. daca zici ca ti-a facut mult rau atunci eu zic ca tu meriti ceva mai mult decat o persoana care sa te raneasca si sa te faca sa suferi:*