| TinaDeea a întrebat:

Hey TPU... am si eu 2 problemute big grin

1. Sunt fata si stau intr'un cartier plin de baieti >:-. Ei sunt prietenii mei. Stau cu ei si ziua si seara. Problema e ca mama mea nu'i inghite deloc si de la un timp tot imi interzice sa stau cu ei. Nu pot, pentru ca tin la ei si sunt prietenii mei. In grup suntem cam 3 fete si vreo 8 baieti. Dar ne intelegem bine si daca as renunta la ei n'as avea cu cine sa mai stau. Recunosc ca nu prea ma inteleg cu fetele, ciudat nu? big grin Intrebarea e : Ce sa fac sa ma lase mama in pace si sa nu'mi mai scoata ochii toata ziua ca n'am voie sa stau cu prietenii mei?

2. De 2 ani cunosc un baiat. Si intr'un fel sunt cu el de 2 ani. Nu suntem impreuna oficial pentru ca n'am putut niciodata. De ce? Problema este ca el esti tigan si are ceva probleme in familie, sta numai cu mama lui si mama mea n-a fost niciodata de acord sa fiu cu el sad. Ea imi tot spune ca primul prieten o sa'l am la 18 ani! Eu am 15 ani si el are 16... si chiar tin foarte mult la el dar mama din nou tot imi interzice sa vorbesc cu el. Cica zice ca o fac de ras. Nu stiu ce sa fac sa inteleaga ca nu e un capat de lume. M'am indragostit si eu big grin o sa'mi treaca doar nu trebuie sa ma si casatoresc cu el daca acum il plac nu?

Funda pentru raspunsul cel mai bun :*

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Mamei tale i e frca de anturajul tau..crede ca te influenteaza in rau. poate ii e frica sa nu patesti ceva.totusi esti mica stai intre baieti si. sa nu mai zic de alte riscuri fumat,baut, droguri

daca tu crezi ca prietenii tai sunt asa, arata-i mama tale ca ei nu te influenteaza in rau desi e greu de crezut
daca ei sunt copii seriosi prezintaii mamei tale si demonsrteazai ca greseste suspectand fara sa cunoasca o persoana.
sau renunta la prietenii astia daca iti fac rau(poate nu constientizezi dar anturajul te infeluenteaza foarte mult, si la varsta ta e usor sa fii influenatata, ceva ce ai sa regreti mai tarziu) gandeste-te daca prietenii tai iti sunt prieteni cu adevarat si daca sunt cu siguranta mama ta te va lasa sa stai cu ei..trebuie doar sa vada ca sunt copii seriosi

2.da probabil te-ai indragostit..mereu sfatuiesc sa faca fiecare ce simte..desi sunt putin rasist am prieteni tigani..desi nu imi plac genul asta de oameni, nu generalizez pentru ca gresesc..padure fara uscaciuni nu exista indiferent cat de multe sunt uscaciunile sunt si oameni deosebiti printre ei care se fac remarcati si muncesc din greu pentru asta

si aici mamei ale ii e frica ca nu patesti vreo ceva din cauza lui, nu te insori dar poti pati ceva ce iti poate schimba viata in rau..sunt multi oameni prefacuti care t se dau prieteni dar nu iti sunt

ce vreau sa iti spun e ca daca tu care il cunosti pe el(eu vreau sa iti arat putin din ce e in capul mamei tale si din riscurile care exista dar si paritile bune) crezi ca e un baiat care sa te merite, sa te faca fericita si nu te influenteaza in rau nici nu te pune in vreun fel in pericol arata-i amei tale ca se insala..prezintai-l si arata-i ca e un baiat deosebit cu multe calitati, care desi e tigan e si el om si trebuie tratat de la egal..merita o sansa nu a facut nimic rau si nu are de ce sa nu va lase sa fiti impreuna.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rockerul23 a răspuns:

1.Spune-i ca sunt prietenii tai de foarte mult timp si ca nu ai cu cine altcineva cu care sa stai.
2.Eu zic ca opinia mamei tale nu conteaza.
Ce o sa iti faca daca te combini cu el?
II spui ca il iubesti si nu conteaza ca e tigan.
Eu am un prieten foarte bun care e tigan.Si e foarte de treaba.

| RalukaLoveYou a răspuns:

1. Spune-i mamei tale ca mai bine stai afara cu prietenii decat sa stai in casa cu fata in calculator! E mult mai bine afara decat inauntru, si daca tot nu-i convine spune-i ca tu daca ii pierzi nu mai ai alti prieteni si nu mai ai cu cine sa stai
2. Daca e tigan...eu nu as sta cu el. In fine, daca tu il iubesti e problema ta. Spune-i mamei tale ca daca nu te lasa sa stai cu el nu o sa o mai bagi in seama. Si crede-ma, asa am facut si eu cu mami si nu a avut incotro, mai bine m-a lasat sa stau cu cine vreau decat sa nu mai vorbesc cu ea. Sper ca te-am ajutat!

| Kryswx a răspuns:

Spune-i mamei tale ca e mai bine afara doar ai 15 ani trebuie sa cunosti si tu baieti doar nu vrea sa fi cu un singur baiat si cu ala sa te mariti porama sa iti para rawlaughing trebuie sa stii la ce sa te astepti de la un baiat si daca e tigan ce? si cu prieteni tai daca stai afara ce? e si normal ca stai afara cu ei mai vorbiti mai comunicati. spune-i ca nu e bine a stai toata ziua la pc si plus de asta daca toata ziua stai in casa cum sa stii sa sa te descurci in societate. sa stii cum sa te comporti si sa vb cu o persoana