| anonim_4396 a întrebat:

happy Am si eu o intrebare. Ce inseamna intr-o relatie "sa o luam incet"? Acum cateva zile m-am cam certat cu iubitul meu, dar in fine, ne-am impacat. Doar ca mi se pare rece, indiferent fata de mine. Si inainte nu era asa! Si pe mine chiar ma doare cand se comporta asa cu mine, cu atata indiferenta. L-am intrebat cum ramane cu noi...insa nu mi-a dat un raspuns prea concret. A zis doar ca "hai sa lasam timlul sa treaca". Pfff..pai si eu ce sa inteleg din asta? Ma mai vrea sau nu? Mai suntem impreuna? Sa il las o vreme in pace si sa nu mai vorbim, dar mi-e frica ca asa ne vom indeparta si mai rau. Ce e de facut? FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa-i faci ce-ti face,el este exemplul cel mai bun de urmat.
Ai incercat sa vorbesti cu el si ti-a recomandat s-o iei mai incet? Foarte bine,o iei incet si lasi timpul sa hotarasca.
Este foarte posibil ca el sa vrea sa iasa din relatia voastra dar sa nu aiba curajul sa ti-o spuna,drept pentru care incearca sa te faca pe tine sa-l lasi.
Nu-i fa placerea sa te agiti,trateaza-l cum te trateaza,va fi intrigat si il va deranja, cum adica, pana acum fierbeai de suparare si erai uimita de indiferenta lui si acum nu mai ai nici o reactie?
Da, nu mai ai nici o reactie, n-a zis el sa lasati timpul sa hotarasca?
Ai inteles.
happy

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Multumesc muult pentru raspuns! :* :*

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy
Imi place la nebunie c-ai inteles!
happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă vrea pace, dă-i liniștea pe care o caută.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Eu zic sa-i dai tu papucii acum! Asta daca nu vrei sa-ti dea oleaca linistea peste cap. Cautati ma barbati hotarati, nu paduchiosi care nu sunt in stare sa dea cartile pe fata atunci cand e cazul. Nu-l lasa sa te imbarlige, lasa-l cat poti de repede, cu autoritate! Stiu ce-ti spun.

| neutrino a răspuns:

Nu mai sunteti impreuna, dar el inca nu ti-a gasit inlocuitoarea.

| sofisis a răspuns:

Vrea timp pana gaseste ceva mai bun.
Nu mai vrea sa fie cu tine, dar parca nici sa taie din radacini nu vrea. E indecis.
E riscant sa stai asa pentru ca pe masura ce tu speri...el renunta in fiecare zi cate putin.

| Peaches a răspuns:

Nu stiu cat de grav a fost motivul pentru care v-ati certat. Dar spui ca v-ati impacat, ceea ce presupune iertare si continuarea relatiei. Daca zici ca s-a schimbat, nu e de bine.
Cred ca ideea ta e buna. Adica sa-l lasi o vreme in pace. Si nu sunt decat doua posibilitati: ori vine la tine, ori nu.

| Sorinutsu a răspuns:

Buna, eu zic ca cel mai bine ar fi sa iti iei gandul, cand cineva spune asa fi sigura ca este finish, in dragoste nu ai nevoie de timp, nu ai nevoie de hai sa o luam incet, vine si cu asta basta, nu ai ce sa-i fac, si mai cred ca are pe alta sau este in tratative cu cineva. asta cu siguranta, sfatul meu este sa iti iei gandul, o sa suferi mult mai mult stii tu ca mai bine sa fi singura decat singura in 2, iti doresc mult noroc in dragoste, totusi ma-ntreb, de ce oameni care au nu pretuiesc? si cei care nu au nu gasesc? da intrebari la care nu voi gasi raspuns prea devreme, iti doresc success oricum.

| FLorinFLR a răspuns:

Nu te lua dupa comentariu de mai sus..eu sunt baiat si am procedat la fel.e vb ca el vrea sa treceti la urmatorul pass si deaceia e asa pare ca nu ii pasa se poarta mai rece..intrabal daca e asa..probabil ti-a dat de inteles ca vrea sa faceti ceva si deaceia se poarta asa.cea mai buna solutie e sa-l intrebi..cred ca el inca nu si-a inceput relatia sexuala si deaceia nu ti-a zis mai pe direct ce vrea.