| morena90 a întrebat:

Hey TPU.Ce simti cand o persoana "draga " te vede pe strada si nu te saluta,ba mai mult se preface ca nu te vede, si isi continua drumul? De multe ori indiferenta doare.
p.s M am mai intalnit saptamana trecuta cu aceea persoana intr-un restaurant si m-am prefacut ca nu ul vad, mai apoi am priit un mesaj cand am iesit din local" cel putin buna ziua puteai sa imi dai" Problema este ca eu vreau sa il fac sa isi piarda orgoliul si indiferenta si tacerea o sa ma ajute. Ce parere aveti? Multu :*

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,salutul e prima forma de respect de sine.
Doare foarte mult cand o persoana "draga" te ignora in mod voit.
Si-a pierdut orgoliul pe moment, trimitandu-ti acel mesaj si este un semn clar ca daca tu nu-i vei vorbi o data, el nu-ti va vorbi de zece ori, de acum incolo.
Ca sa stii la ce sa te astepti.
Omul a avut dreptate cel putin puteai sa saluti.

| neutrino a răspuns:

Daca acesta este motivul tau real, crezand ca asa il vei cuceri, atunci gresesti.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Va intalniti la nunta lui cu alta, o sa te puna domnisoara de onoare

| Dariusuu a răspuns:

Eu cred că tu ai aşteptări prea mari de la el.

Cu cât mai puţine aşteptări cu atât mai puţine dezamăgiri.

O duminică frumoasă.

| unknøwn a răspuns:

Există 2 cazuri.
Dacă o muiere face asta din simplul fapt că nu vrea,atunci foarte bine,sunt indiferent,nu mă interesează.
Dar când o muiere vrea să mă salute,să vorbim, vrea ceva de la mine, are un interes şi nu o face din motive prosteşti, cum o faci tu, atunci cred că-i o retardată şi tot aşa indiferent rămân, pentru că nu-mi pierd timpul cu o retardată.

| MissJJ a răspuns (pentru unknøwn):

Ce baiat rau, nu mai jigni fatalaughing

| MissJJ a răspuns:

E clar ca "persoana ta" s-a enervat si ti-a aratat asta batandu-ti obrazul prin mesajul pe care ti l-a trimis.
Indiferenta doare si atrage totodata, dar conteaza foarte mult cum o administrezi, prea multa indiferenta o sa il faca sa creada ca tu chiar nu mai vrei sa ai nicio treaba cu el.

| r3flexe a răspuns:

Eh pai probabil ca se simte nasol acum serios treci pe langa el si nici buna nu ii zici daca e o persoana draga la care tii mult si el stie ca tu il placi atunci sar supara.