| anonimaa a întrebat:

Hey TPU:* cum sa ma comport cu el? nu mai formam un cuplu dar a zis sa ramanem prieteni buni si eu il ador si stiu ca si el ma iubeste (nu mai cont de ce ne-am certat) dar.in seara asta a avut la status :doar ea...si cativa
eu ce sa inteleg? nu am intrat bine si a si iesit dupa 3 minute deci nici nu la- intrebat cine este acea "ea" dar si daca mai ramanea pe mess nu cred ca puteam sa-l intreb.sigh ce ma fac? adica de combinat cu el nu pot (nu ma intrebati de ce.am motivele mele) insa mi-a zis ca daca ma rezgandesc.renunta la oricare alta pentru minecrying
ce sa fac? si nu-mi spuneti sa ma comb cu el fiindca nu o sa se intample
nu vreau sa mi-l ia alta si stiu ca asta se va intampla dar m-am obisnuit sa fie al meu si acum ca nu mai am aceeasi siguranta ma simt foarte singura si deprimata. oare mai tine la mine? oare se mai gandeste la mine? oare mai tine si la alta fata?
am o gramada de intrebari da' nu mai am curajul sa i le pun
ce sa fac? TPU doar you ma poti ajutatonguetongue (monik vreau raspuns obligatoriutonguetongue)

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg draga, eu cred ca el tine la tine, te iubeste, dar daca nu vrei sa fi cu el, poate ai motive intemeiate din moment ce ai luat aceasta decizie, dar...trebuie sa fe corecta si sa te gandesti ca oricat te-ar iubi un baiat, pana la urma se satura sa tot astepte, adica nici cu tine, nici cu alta.Are si el viata lui, are si el poate nevoie de iubire, tandrete, de o prietena care sa il iubeasca... da, il adori dar uite ca uneori nu doar asta e de ajuns, de ce nu te gandesti, poate exista o sansa pentru. voi, poate acele motive nu sunt chiar asa grave sau poate se va putea remedia;
Deci, baiatul a zis ca renunta la oricare pentru. tine, tu de ce nu ai face un sacrificiu sa treci peste acele motive, sa fiti impreuna? Ar fi foarte frumos sa fi cu persoana iubita.Nu cred ca e bine sa gandesti asa, sa te iubeasca si sa nu te aibe, cred ca ii e greu si lui, mai gandeste-te.
Nu trebuie sa te simti singura si deprimata, fi cu incredere in tine, dar nu te gandi numai la tine, daca il iubesti, gandeste-te si la el si la ceea ce simte el, nu poate fi toata viata singur, asteptand o relatie care din cate obiserv nu va fi.
Tu vrei sa umble mereu dupa tine, sa te iubeasca si tu sa il iubesti, dar totusi sa nu fiti impreuna? E ciudat oarecum...are si el dreptul la fericire.
Mediteaza si tine minte ca nu se poate asa, stiu ca poate ai suferi daca ar fi cu alta dar asta din pacate se va intampla la un moment dat pentru.ca tu il iubesti dar nu vrei o relatie cu el, sti vorba aia:du-te incolo, vino incoace, lasa-ma dar nu imi da pacehee hee.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa... şi dacă tu nu poţi/nu vrei (ai "motivele" tale chatterbox ) să fii cu el, nici el nu are voie să îşi găsească fericirea în braţele alteia pentru că aşa vrei tu?!
Pfff... ce gândire de cercopitec.
Nu-l mai poţi avea (indiferent de motive) lasă-l în pace că doar nu începe şi nu se termină lumea cu tine.
De ce te mai interesează dacă mai ţine la tine dacă nu vrei să mai fii cu el?!
Aşteaptă să mai creşti (pariez că n-ai mai mult de 17 ani) la minte şi abia apoi mai gândeşte-te la bărbaţi.
Momentan, eu nici plătit n-aş sta cu tine la mentalitatea asta!

| Romancutza a răspuns:

Daca tii la el ar trebui sa ii acorzi a doua sansa indiferint de care sunt motevele (care nu vrei sa le spui)trebuie sa fii cu el ai spus ca el a spus ca rentunta la orice alta fata pentru tine.

Fa ce iti spune imina. Daca iti spune nu nu te combina daca spune da fa-o cat e posibil, daca nu se hotaraste imina sao din suflet dar ce ce-a ce e bine.

Cred ca asta depinde si de varsta daca ati avut o relatie sexuala aia nu se uita usor(parterea mea). daca nu ai avut parte de o relaxit sexuala depinde de cat timp esti cu el.

Acum decizia iti apartine sper sa te ajute sfaturile melelove struckkissbafta

| irina20 a răspuns:

Hmm, deci nici nu-l vrei ca iubit, nici nu vrei ca el sa aiba o alta iubita.Cam dificil. Daca niciodata nu veti mai forma un cuplu cred ca cel mai bine e sa-l lasi in pace.Ai putea totusi sa ne spui motivele, asa iti putem fi mai mult de folos.

| lilstar a răspuns:

Pai nu il vrei pentru tine dar nici pentru altalaughing
trebuie sa te hotarasti... dupa cate spui parca il vrei inapoibig grin

| ioneluka a răspuns:

Deci tu nici nu vrei sa aiba pe alta, dar nici sa va recombinati! Ciudat!

Mey ar trebui sa te gandesti ca daca ti-a zis ca renunta la orice fata inseamna ca sentimentele lui sunt adevarate si foarte puternice!
Noi nu te putem ajuta! Ar trebui sa te hotarasti odata pentru totdeauna!

Il iubesti si te iubeste! ce vrei mai mult! Sa stii ca altele doar si-ar dori ce ai tu si tu nu stii sa apreciezi asta, pentru ca un baiat care sa te iubeasca asa cum te iubeste el este un specimen pe cale de disparitie!hee hee

P. S. Dragostea muta muntii din loc!

| crazygamer a răspuns:

Sunt exact in aceas situatie ca a baiatului ala, ea zice ca mai tine la mine, dar are iubit si nici cu alta nu ma vede, i-am spus ca tin enorm la ea si as renunta la orice, i-am spus ca o iubesc nespus, dar nu stiu de ce tot cu el ramanesad. M-am saturat sa tot astept, ma doare, dar nu vreau sa o uit. O iubesc! Cred ca trebuie sa va impacati si o sa descoperi ce e fericirea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti spun sa ii mai acorzi o sansa deoarece o persoana nu te poate astepta o vesnicie oricat ar tine la tine...iti spun sa te grabestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca u il iubesti trece si cu vederea ca na

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Var rog ce sa fac daca eu iubesc un baiat si el nu stie absolut nimic cum reactionez va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac...

| danny_5717 a răspuns:

Nu crezi ca esti putin cam egoista? :O gandeste-te si la ce simte el, deci nu vrei sa stai cu el dar nici sa stea el cu alta.parerea mea e ca trebuie sa te gandesti bine la ceea ce vrei sa faci...