| Hdyxfwfb a întrebat:

Dacă mă masturbez înseamnă că fac,, sex de unul singur"?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Asta e în caz ca te întreabă cineva dacă faci sex și răspunzi "da, cu mine?"?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Masturbarea nu este sex, ci o mare labareala. Eventual o poti numii: autosatisfactie, sau laba.
Sex se cheama numai cand ai un partner de sex, sau mai multi, cu care faci efectiv sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Activitatea de a te masturba, indiferent de modul prin care este facuta/practicata, in termeni elevati/''academici'' este denumita si cunoscuta prin expresia de : AUTOSATISFACERE SEXUALA. Atunci cand reusesti sa ajungi la starea de orgasm final si devii satisfacut d.p.d.v sexual, esti liber sa apreciezi cum crezi tu de cuviinta ceea ce ai facut si cam ce reprezinta... acea activitate. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că te autosatisfaci.

| Plato a răspuns:

Singleplayer

| AjutatiCopii a răspuns:

Nu, daca nu te uiti la my little pony pe minimax nu se considera a fi sex