| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
(Dau funda)

Deci, am niste probleme noi si m-am gandit ca voi ma puteti ajuta.
Problema mea este ca nu prea ma mai inteleg cu iubita mea.Ea s-a suparat pe mine pentru niste chestii si tot imi zice ca asteapta sa fac ceva sa o impac.Pana aici nu e nimic neobisnuit dar problema apare ca atunci cand stau cu ea si petrecem mult timp impreuna se poarta foarte urat adica imi reproseaza tot felul de chestii, si lucruri ce le-am facut acum mult timp, imi zice ca e fraiera ca sta cu mine..ma rog sper ca v-ati prins. Dupa ce are comportamentul asta, desi eu incerc sa ma mentin calm si sa ii explic ca nu e bine, nu pare sa inteleaga si mai mereu ajungem sa ne certam rau de tot..si NU STIU ce sa fac.Am incercat sa ii explic..sa imi cer iertare...nimic nu functioneaza.Deci daca aveti vreo idee sau vreun sfat va sunt recunoscator.

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Stai asa ca-ti spun eu cum sta treaba(urma o injuratura). Dezavantajul in a gresi este celalalt trebuie sa te ierte si astepti si asteeeeeeeepti pana i se scoala si te iarta.Dar pana atunci te poate freca cum vrea ea.Si nu ai ce face.De ce? Pentru ca stie ca o iubesti si ai face orice pentru ea.Asta e perversitatea feminina.Numai bine il asculti si daca vezi ca e sincer ii mai acorzi o sansa? Dar nu...te intinde si o tot lungeste si-ti reproseaza ca ai facut nuuuu stiu ce.asa-s ele, mai generalizeaza si se agata de orice ca sa te faca vinovat.Eu te-as sfatui sa nu-i mai explici asa mult cum o faci tu de obicei ci sa o iei deoparte si sa-i explici ca:"Mai femeie, stiu ca am gresit si *** dar nu-s nici eu sfant si nu caut scuze pentru ce am facut dar totusi sunt om si sunt supus greselii.Nu promit dar incerc sa ma tin de promisiune ca am sa fiu mai atent cu tine si nu am sa mai fac gesturi si chestii care te supara/ranesc.Restu mai pui de la tine. Daca nu merge si tine aceeasi placa, mai ales pe ton ridicat sa stii ca face teatru si-si bate pla de tine.Nu-ti zic sa-i dai zona dar numai poti sa te prezinti in fata ei asa cum ai obisnuit-o. Daca ar intelege ar fi bine.Cui nu-i place razbunarea? Gandeste-te ca esti barbat si ai demnitate.Iti place asa mult sa te pui la picioare si ea sa-ti to dea cu sutu?

5 răspunsuri:
| b3bitsa a răspuns:

Buna! Pai poti sa o inviti la un film de dragoste, ii iei o mica atentie si ii mai spui inca odata cat de mult o iubesti si sa lase trecutul, ca putin mai conteaza! P.s: poate poti sa te abtii sa nu faci chestiile alea care o derenjeaza si totul va fi bine happy bft!

Răspuns utilizator avertizat
| raducanumihaela a răspuns:

Desparte-te de ea doar nu esti cainele ei

| Anonimusxxxxx a răspuns:

Eu crd ca ea are un amant(parerea mea) daca chiar iti zice asa...dar cel mai bun leac cred ca e sa o apuci de bucilaughing nu stiu dar la mine mere

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Buna, pai desparte-te de ea o zi doua sau cateva zile..pana cand vezi ca va veni la tine crede-ma ca merge ca si eu sunt despartita de prietenul meu si ii simt lipsa..nu o baga in seama o vreme trateaz-o cu indiferenta si se va schimba asa se comporta prietenul meu cu mine si ii simt lipsa.dar tine minte ca ea asteapta sa faci o schimbare sa ii acorzi mai mult timp sa-i spui ca o iubesti sa-i arati asta dar bineinteles dupa ce va impacati..si sa va impacati doar daca vei vedea ca se v-a intoarce ea la tine crede-ma ca merge din proprie experienta. funda?:*