| Panteraa a întrebat:

De cateva luni vorbesc cu un baiat. Am incercat de mai multe ori sa ii spun cat mai frumos si fara sa il ranesc ca nu vreau nimic mai mult cu el decat o prietenie, dar el tot continua sa ma caute si nu renunta. Mie imi e simpatic baiatul, se comporta frumos cu mine, dar nu e atractia aia pe care o am pentru un baiat pe care chiar il plac. Nu vreau sa il accept si apoi sa regret sau din contra sa il refuz intr-un mod urat si apoi sa realizez ca am facut o alegere gresita. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu poate exista prietenie între voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu vezi un viitor in care puteti fi impreuna. nu ii spune ca e de treaba dar nu vrei sa il ranesti ca ar durea mai tare. e ca si cum i-ai spune " esti de treaba dar esti de fapt un papa lapte ".

| moxy65 a răspuns:

Spune-i ca ai trecut printr-o perioada mai complicata si ai nevoie de timp de gandire. Spune-i ca tu tii la el ca la un prieten si nu vrei sa ai o relatie cu el. Daca insista spune-i ca daca o sa continue asa, o sa va stricati prietenia. Asta o sa il puna pe ganduri macar putin. :3