| Lumy2802 a întrebat:

deci am o intrebare mai jenanta(pentru mine cel putin)...Imi place de un baiat care este in clasa a 10-a(eu sunt a 9-a)dar ar fi o problema.el este genul de baiat mai rau, mai dur.Si are un comportament mai ciudat fata de mine adica ba ma tachineaza, ba nu ma baga in seama, ba il prind ca se uitala mine cu ochii lui albastrii, frumosi...in fine! si cand il prind ca se uita la mine ma uit in ochii lui si parca ma pierd, nu stiu! dar dupa acea intorc capul si ma inrosesc! deci sa va spun ce s-a intamplat de curand:
Eram eu cu prietenele mele pe hol si stateam langa un calorifer in fine nu conteaza asta si vorbeam cu ele si deodata a venit brusc la mine s-a apropiat extrem de mult si s-a uitat in ochii mei si eu in ai lui si am stat asa cred ca vreo 10 sec. si iar am intors capul si m-am inrosit.nu stiu ce sa mai cred daca ma place sau nu! nici eu nu stiu sigur daca il plac! va rog ajutati-ma! PS:fara jigniri si am uitat sa mentionez sanu imi spuneti sa vorbesc cu el deoarece sunt rusinoasa si plus ca noinu vorbim, el e prea rau dupa cum am zis si e na mai asa!

Răspuns Câştigător
| stefutycascumpyka a răspuns:

Te place sigur si poate si-a dat seama ca are nevoie langa el de o fata cuminte care sa il puna la punct si sa il tempereze. Mai mereu o fata cuminte schimba un baiat rau si pote devenii pentru el punctul sensibil.

6 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Chiar daca esti rusininoasa nu este nicio problema, incearca sa vorbesti cu el pe faceebok, daca fata in fata nu poti! Dar cu siguranta te place

| corbulalbrosu a răspuns:

Sentimentele de atractie afectiva in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproce. Probabil ii place de tine dar asta nu inseamna ca este si atras de persoana ta. Singura modalitate de a afla ce se petrece in inima si sufletul lui in privinta ta il poti afla doar intr-un singur mod : printr-o intrebare expresa/la subiect adresata de fata cu cei prezenti in preajma ta. Abia atunci ti-ai putea da seama daca este cu adevarat un "dur" adica asa cum pozeaza ca fiind "un badboy" sau totul este doar o poleiala, o "masca". Actioneaza cat mai ai timp, deoarece poate apare o alta fata mai tupeista. Succes.

| CPAElites a răspuns:

"este genul de baiat mai rau, mai dur."
Badboy laughing)
"s-a apropiat extrem de mult si s-a uitat in ochii mei si eu in ai lui si am stat asa cred ca vreo 10 sec. si iar am intors capul si m-am inrosit.nu stiu ce sa mai cred daca ma place sau nu!"

Asta e un motiv clar ca ar vrea sa profite de tine! Incearca sa-l uiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place. happy

| FataȘarpe a răspuns:

Stupid.
Foarte. stupid

| EaSports a răspuns:

Nu te grabi sa iei decizii. Astfel de barbati cu un astfel de comportament sunt greu de analizat, fiindca actiunile lor sunt 50/50 cu gandurile lor. Este dificil sa ne gandim cum poate sa fie cineva asa, 50/50, dar exista. Iubitori de femei pot fi multi, nu toti, fiindca exista si gay, chiar daca sunt bolnavi, rai, urati si saraci, inima au, suflet la fel si dorinta nici nu vorbim. Deci, in adancul sufletului acestui baiat rau zace ganduri despre faptul ca el iti place, dar nu face nimic. Gesturile lui fata de tine sunt un semn de existenta a catorva sentimente pentru tine, un semn ca el simte despre ceea ce simti, cum te uiti si ce gandeste despre el, dar in mod arbitrar nu face nici un pas spre a aprinde aceasta dragoste. El la fel nu este decis, face ceva doar automat, te uiti tu-se uita si el si tot asa. Vei fi cu el-daca vei face tu primul pas si crede-ma 100% ca dragostea voastra nu va trai mult. Iti spun situatii din viata si nu din vise. Desigur sunt si exceptii, cand astfel de oameni traiesc fericiti pana la adancul batranetii, dar tine minte ca la ei inceptul nu a fost asa. Stii de ce la ei difera de voi, fiindca fiecare om este unic.