| Adalith a întrebat:

Hey TPU! Deci astăzi este 19 august, am făcut sex protejat cu prietenul meu pe 15 luna trecuta, imediat după ce mi s-a terminat ciclul menstrual practic, ar trebui sa ma îngrijorez ca încă nu mi-a venit? Sau sa mai aștept câteva zile, poate... Cine știe. Urgent, chiar nu stiu ce sa fac, va rog ajutați ma

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni, odata ce nu stie nimeni ce tip de ciclu menstrual ai, regulats au neregulat, la cate zile se succede, cand este perioada fertila samd.
Nu stim nici daca fost sex complet protejat, sau v-ati jucat si fara prezervativ pentru cateva secunde, cand baiatul putea sa aiba sperma pe teava, care s-a scurs in vagin.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta nu ai ce sa faci, decat sa astepti sa treaca vremea si sa-ti vina ciclul, sau sa faci un TEST de sarcina cu prima urina de dimineata, DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat, nu este posibil sa fii gravidă. Pentru liniștea ta fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual sau consulta un medic ginecolog.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Teoretic nu ar fi posibil, că nu erai la ovulație imediat după menstruație. Pentru viitor gândiți-vă la o metodă contraceptivă. Ori prezervativ, ori sterilet, sau inel vaginal.