| marinageorgiana14 a întrebat:

Hey TPU!

Deci nu stiu daca e baiatul visurilor mele sau nu, dar nu stiu cum sa ma exprim laughing

Am inceput prin a ne intelege prin vara inainte de a incepe a 7-a acum suntem a 8-a si mereu imi dadea mesaje si ma chema pe strada la el sa mancam cirese (bineinteles cu tot grupul nostru de prieteni) si vorbeam ore intregi la telefon si bla bla... Ne faceam planuri sa mergem la piscina cand se deschide piscina de la gepex, dar nu am mai fost.

Acum in clasa a 8-a parca am devenit si mai apropriati, cred, nu imi dau seama, mereu glumim, vine la banca la mine cu inca un coleg, (toti 3 suntem gen bff) si glumim si vorbim si bla bla laughing

Ma cheama la patinoar, la mall, in oras (tot cu X si Y prieteni de ai nostri), mereu ma cheama pe strada seara si cand vreau sa plec acasa cu prietenii mei, ca o luam pe aceeasi strada, imi spune hai mai stati...

Mereu imi spune ca imi sta mai bine cu parul ondulat si nu drept, si intr-o zi m-a pus sa imi fac parul ondulat doar ca sa ii trimit o poza, si asta am si facut si a zis: Creata mea laughing

Si inainte ne spuneam pisi, acum vtm, iar in momentul de fata nimic, da noi glumm inca happy mai imi trimite :X in loc de :* si stiu ca :X e o fata cu inimioara, yey laughing

Si nu stiu cum sa zic, dar are acel ceva parca laughing are freza aia super, mereu ne facem complimente unul altuia (cand ne apuca) laughing si are si rasul/zambetul ala, si in plus mai e si destept...

Si tot asa cand era Halloween-ul a zis: daca la scoala faceam chestii cu costume te imbracai in pisicuta... pisicuta sexy si rea laughing...

Voi ce parere aveti? E doar o relatie de prietenie sau poate fii si mai mult? Mie imi este rusine sa ii spun ca il plac, adica mi-e teama de reactia lui..stiti voi (nu te mai baga in seama sau nu mai vorbeste cu tine etc etc)

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Eu zic că sunteți doar buni prieteni.

Dacă vrei să afli mai multe cheamă-l afară, la tine, în parc, să vă plimbați și să vorbiți (doar ca prieteni). Îi spui că te plictisești și vrei să stai cu el. Doar voi doi.
Ce s-a întâmplat până acum a fost doar cu toată gașca după voi, poate e doar prietenos. Dacă băiatul vrea mai mult o să se apropie de tine. Oricum, de regulă ar trebui să te invite la un suc, ca un băiat matur ce e. (dacă te place evident.)
Ar putea să te considere doar o prietenă, de-aia e bine să afli. Nu vei afla dacă sunteți toți la un loc, trebuie să rămâneți singuri. Nu mă refer la modul ăla pervers, singuri, adică să vorbiți doar voi doi și să vedeți unde duce chestia asta.
Te descurci tu că ai buletin...sau probabil că nu laughing
P.S: Dacă nu merge bine nu-i vina mea
Baftă.

| SkyPilot a răspuns:

Nu intalnesti baiatul visurilor tale la varsta asta.
Arata destul de mult a prietenie, nu mai mult.
Nu ai nimic de pierdut daca ii spui ca il placi. Daca se indeparteaza de tine se face loc pentru alt baiat cu care ai putea fi impreuna. Asa pierzi vremea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta aia nu prea cred.

Răspuns utilizator avertizat
| heeeeeei a răspuns:

Daca sunteți bff si zici ca.i destept zi.i ca n.o sa regreti