| Dianaa0Xd a întrebat:

deci vreau ajutor va rog cum pot sa ma impac cu fostul meu prieten? ce trebuie sa fac? il vreau inapoi am fost impreuna 7 luni eram nedespartiti dar ne-am despartit si dupa cateva saptamani iar am inceput sa vb si am devenit friends with benefits in decembrie mi-a zis ca cand e cu mine uita de toata lumea din jurul lui si nu-i mai pasa de nimic altceva in afara de mine dar mia si zic ca nu stie daca o sa putem fi impreuna ca a promis dupa ce ne-am despartit ca nu o sa se mai cupleze cu nimeni daca nu o iubeste cu adevarat adica sa o vada de la distanta si sa spuna " da ea e cea pe care o iubesc ea mi-a furat inima " si dupa cateva zile i-am trimis mesaj " ce s-a intamplat mai uitat " si el mi-a zis " credeam ca ai prieten acuma si nu am vrut sa te deranjez" si i-am zis ca nu am si cine i-a zis lucru acesta si el mi-a zis ca nu are inportata si atunci am vb ultima data dupa o luna ne-am intalnit la ziua prietenului lui si nu am vb. am stat pe laptop si nu era nimeni langa mine si am vrut sa intru pe facebook si era facebook-ul lui asa ca am decis sa vad cu cine vb si am vazut ca vb cu alta fata. am iesit repede ca a venit si s-a asezat langa mine si pe mine m-a luat plansul. m-a intrebat ce am si i-am zis nimic si mi-a zis spune-mi te stiu mai bine ca niciunul dar nu i-am zis si nu a mai insistat. il vreau inapo si cand ma vede pe strada nici nu ma saluta cine a zis odata " daca nu poti ramane prietena cu fosta/ul ori santeti inca indragostit ori nati fost niciodata " eu ce trebuie sa fac in privinta asata. sa il las in pace? cu el am vb de multe ori cand eram impreuna eu am incercat de fiecaredata sa ne inpacam. bine si el de cateva ori asa ca nu stiu am nevoie de ajutor.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te merita iar tu nu meriti sa suferi din cauza lui

| Alcyon a răspuns:

Nu te mai tine dupa el, ca nu esti catelus. Evident, tipul nu te iubeste.

| MiruD a răspuns:

Daca sunteti orgoliosi, nu veti fi niciodata impreuna.
Trage tu singura concluziile de aici.

| claudia1888 a răspuns:

Buna,in primul rand linistestete.Incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca vrei sa clarificati situatia''daca mai puteti sau nu sa fiti impreuna si daca spune ca nu nu mai insista nu trebuie sa pari obsedata de el. Vorbeste cu el, clarificati situatia. Bafta