| Beatricequlish a întrebat:

este foarte important și am nevoie de sfaturi, pe 21 iulie v-am povestit despre prietena mea și mi-ați scris o mulțime de sfaturi și va mulțumesc pentru asta, m-am întâlnit cu prietena asta a mea și am început să vorbim. Eu i-am spus că nu sunt bisexuală, lesbi și că nu vreau o relație cu ea, după ce i-am spus asta ea s-a supărat foarte rău pe mine și mi-a spus că nu mai vrea să mă vadă niciodată, dar problema este ca eu sunt ( am fost) prietena cu ea de 8 ani și nu vreau să pierd această prietenie, adică în ea am încredere, ne spunem totul ( ne spuneam) după ce i-am spus ce am simțit, ea mi-a spus că am rănit-o și că ea mă iubește cu adevărat, că nu putem fi doar prietene pentru că ea mă iubește și m-am simțit aiurea să îi spun nu și din cauza asta nu vrea să mai fim prietene. Vă rog să nu mă criticați, cum aș putea să-mi salvez prietenia cu ea?
Scuzați daca găsiți greșeli de scriere dar sunt foarte obosita am avut o discuție lunga cu ea

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tu NU ai nici cea mai mica vina in privinta faptului ca prietena ta NU este capabila sa inteleaga ca pur si simplu orientarea sexuala este GENETICA si din acest motiv NU poate fi modificata sau schimbata. Probabil ca in timp va reusi sa inteleaga ca ea este cea care GRESESTE si daca o va si recunoaste s-ar putea sa redeveniti cele mai bune prietene. SanatatE!